G Suite toetab nĂĽĂĽd Microsoft Office’i faile

Kuna see on “tööstusharu standard”, ei ole haruldane, et Microsofti vormingus dokumente aktsepteeritakse ka kasutajate jaoks G Suite vajalik ĂĽmberehitamine või kasutada seda Kontori ĂĽhilduvusreĹľiim (OCM), mille tulemuseks on mõned piirangud.

See uus funktsioon võimaldab kasutajatel suuremat autonoomiat ja vabadust G Suite, ärge sundige neid omama Microsoft Office’i, kui käsitlete neid failitĂĽĂĽpe rĂĽhmades.

NĂĽĂĽd saavad Google Docs, Sheets ja Slides redigeerida MS-i dokumente ilma teisendus- või ĂĽhilduvusreĹľiimi vajaduseta, toetades isegi MS Office’i vananenud versioonide faile, nagu nende 2007. aasta komplekti puhul (ettevõte kasutab endiselt MS Office 2007-d ja ma olen näinud 2003 mitu korda).

Ăśks aspekt, mida tuleb märkida, on see, et dokumendi salvestamise ajal ĂĽhildub see ainult Microsofti praeguse versiooniga, seega toetatakse täielikult Office’i failide väljaandeid 2007, 2010, kuid salvestatud failid ei pruugi nendega ĂĽhilduda. See on ĂĽks omandivormingu probleemidest, alati pole tagurpidi ĂĽhilduvust.

Google’i dokumentide, arvutustabelite ja esitluste ĂĽhilduv dokument

  • Wordi failid: .doc, .docx, .dot
  • Exceli failid: .xls, .xlsx, .xlsm (Exceli dokument makrodega), .xlt
  • Powerpointi failid: .ppt, .pptx, .pps, .pot

Esialgu saavad uusi funktsioone vaid väike arv tellijaid, see juhtub lähinädalatel ja Google kavatseb kaasata uuendustega kõik G Suite’i kasutajad ilma lisatasuta.

gsuite-google-docs-sheets-slide-microsoft-office-word-powerpoint-exccel

Meie inimeste jaoks pole veel Google’i avaldust, kas tulevikus on see ĂĽhilduvus saadaval ka mittetellijatele G Suite, Võin ainult spekuleerida, et põhimõtteliselt on see midagi ärikasutajatele mõeldud, ehkki see funktsioon võib ilmneda teie tasuta komplektis.

On väga huvitav näha alternatiivi MS Office’ile, ehkki praegu on see midagi ärikasutajatele mõeldud, on näiteks Google Docs’i kasutamise võimalus täieliku ĂĽhilduvusega inimestele, kes peavad selliste failidega manipuleerima, väga julgustav.

G Suite’i saab tasuta testida 14 päeva, lingile juurde pääseda kui olete huvitatud.

Ja mida arvate neist uutest G Suite’i funktsioonidest? Kas usute, et see ĂĽhilduvus jõuab “tasuta” kasutajateni? Kas tegelete omandivormingutega, kas tööl või ĂĽlikoolis? Või ei muuda see isegi teie igapäevaelu? Jätkake seda arutelu Diolinux Plus foorumja andke meile teada, mida arvate.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.