Galileo võitis septembris kaks uut satelliiti

28. september on Euroopa kosmoseprogrammi raames valitud kahe uue satelliidi käivitamise kuupäev, teatas Euroopa Komisjon täna. Satelliit liitub kahe teise eelmise aasta lõpus käivitatud satelliidiga ja lõi koos tingimused, et hakata Galileo navigatsioonisüsteemi kasutama.

Galileo on peamine osa Euroopa kosmoseprogrammist ja selle eesmärk on olla alternatiiv GPS-ile (ameeriklaste tehtud), luues tingimused inimese või objekti asukoha planeedil Maa täpseks tuvastamiseks.

Navigatsioonisüsteemide turgu hinnatakse praegu umbes 125 miljardile eurole ja aastaks 2020 peaks selle väärtus olema 250 miljardit eurot. Galileo süsteemi loomise eesmärk on luua tingimused infrastruktuuri eeliseid kasutavatest uutest rakendustest ja lahendustest tulenevate võimalike tulude osakaalu suurendamiseks Euroopa piirkonnas.

Galileo programm on määratletud kahes etapis. Esimene, praegu käimas, ennustab nelja satelliidi käivitamist ja katseid, et tagada nende kohanemine infrastruktuuriga.

Hilisemas etapis pannakse kokku ülejäänud süsteem, mis hindab orbiidil kokku 30 satelliidi (kuni 2015. aastani peavad nad olema orbiidil 26) paigutust orbiidile, säilitades Maal kaks toetavat satelliiti, mis on valmis asendama üht orbiidil olevat satelliiti. , juhtimiskeskused ja ülemaailmne andurijaamade võrk.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira