Gcam: Google Pixel kasutab Google Glassi kaameratarkvara

Meie kolleegide 9to5Google’is sõnul on Google Pixeli kaamera loodud kaunite piltide saladus algselt Google Glassile loodud kaameratarkvara.

„Gcam ilmus esmakordselt eelmisel aastal, kui Google X värskendas oma veebisaiti, lisades sellele ka„ moonshots ”. Sel ajal selgusid mitmed üksikasjad: „Gcam täiustab mobiilset fotograafiat arvutifotograafia tehnikate abil,” ütleb väljaanne.

Projekt algab 2011. aastal, kui otsingumootor töötab Google Glassi jaoks välja pildisensori, mis on piisavalt hea, et seda võrrelda mobiiltelefoni kaameratega.

Piiratud seadme disaini tõttu peab füüsiline andur olema suhteliselt väike ja optimeeritud vähese valguse jaoks. Lisaks jõudlusele piiratud dünaamiline ulatus ja akutoit.

Projekti Gcam abil saaks riistvaraseade teha “nutika tarkvaravaliku”, tutvustades piltide ĂĽhendamise meetodit, mis võtab kiire piltide järjestuse ja ĂĽhendab need siis ĂĽheks kvaliteetsemaks pildiks.

See tehnoloogia debĂĽteeris Google Glassis võimalusega filmida “halvasti valgustatud stseene ĂĽksikasjalikumalt ja segada valgustseenid suurema selgusega.” Hiljem lisati Gcam Nexus 5 ja 6-le HDR + -na.

NĂĽĂĽd, kui tehnoloogia areneb, kasutab Gcam masinõpet “parema valge tasakaalu saavutamiseks” või teeb pildi tausta parandamiseks hägususe ja särituse kohta otsuseid.