contador gratis Saltar al contenido

Gcam: Google Pixel kasutab Google Glassi kaameratarkvara

Google selgitab pildi optilise stabiliseerimise puudumist Google Pixelis

Meie kolleegide 9to5Google’is sõnul on Google Pixeli kaamera loodud kaunite piltide saladus algselt Google Glassile loodud kaameratarkvara.

„Gcam ilmus esmakordselt eelmisel aastal, kui Google X värskendas oma veebisaiti, lisades sellele ka„ moonshots ”. Sel ajal selgusid mitmed üksikasjad: „Gcam täiustab mobiilset fotograafiat arvutifotograafia tehnikate abil,” ütleb väljaanne.

Projekt algab 2011. aastal, kui otsingumootor töötab Google Glassi jaoks välja pildisensori, mis on piisavalt hea, et seda võrrelda mobiiltelefoni kaameratega.

Piiratud seadme disaini tõttu peab füüsiline andur olema suhteliselt väike ja optimeeritud vähese valguse jaoks. Lisaks jõudlusele piiratud dünaamiline ulatus ja akutoit.

Projekti Gcam abil saaks riistvaraseade teha “nutika tarkvaravaliku”, tutvustades piltide ühendamise meetodit, mis võtab kiire piltide järjestuse ja ühendab need siis üheks kvaliteetsemaks pildiks.

See tehnoloogia debüteeris Google Glassis võimalusega filmida “halvasti valgustatud stseene üksikasjalikumalt ja segada valgustseenid suurema selgusega.” Hiljem lisati Gcam Nexus 5 ja 6-le HDR + -na.

Nüüd, kui tehnoloogia areneb, kasutab Gcam masinõpet “parema valge tasakaalu saavutamiseks” või teeb pildi tausta parandamiseks hägususe ja särituse kohta otsuseid.