GDA on rahul privaatse koopia värskendamisega, kuid ei nõustu mõningate kuludega

GDA on rahul privaatse koopia värskendamisega, kuid ei nõustu mõningate kuludega

“Nad on rahul [GDA] isikliku paljundamise seaduse tulemuste ja edusammudega? “. Sellele kĂĽsimusele vastas GDA asepresident ja president LuĂ­s Sampaio “jah ja ei, ei ja jah”. Seda seetõttu, et juhi arvates on isikliku kopeerimise seaduse reformimine lubatud, kuid tunnistab, et seadmeid on “vale kiirusega”.

Kuid ĂĽldiselt on ĂĽksused õnnelikud, “sest seadus on lõpuks ilmavalgust näinud” ajal, mil erakoopiatest saadav raha on peaaegu null, ĂĽtles ametnik.

Kuid GDA liikmed tõid välja “kaudse” ĂĽtluse, et pole normaalne, kui “telekomiettevõtted võtavad tarbijate nahka ja valu”. “Eskaleeruval” arutelul isikliku koopia ĂĽle oli peaaegu soovimatu mõju, mis põhjustas tarbijate ja kunstnike pöördumise, ĂĽtles GDA asepresident.

Luís Sampaio leiab ka, et päeval, mil piraatlus ja digitaalsed õigused on lahendatud, pole eraviisilisel paljundamisel enam mõtet.

Digitaalsete õiguste küsimus on eriti aktuaalne, kuna GDA on praegu „läbirääkimiste etapis sisule juurdepääsu pakkuvate platvormidega”, nagu Spotify ja YouTube, seega toimub ka reproduktsioonidega seotud autoriõiguste kogumine. digitaalne.

Luís Sampaio ei lähe kaugemale ja lubab peagi rohkem arenguid, kuid paljastab numbri, mis on vähemalt inimeste jaoks peegeldav: iga 10 euro eest, mille tarbija kulutab voogedastusplatvormile, jõuab GDA-taolise üksuseni vaid 46 senti, et seda kõigile levitada. kunstnik.

Ja konto täielikumaks muutmiseks näitas GDA, et sellel on praegu registreeritud ĂĽle 5600 artisti – sealhulgas näitlejad, muusikud ja tantsijad.

Muidugi, et võrrand oleks täielik, tuleb arvestada voogedastusteenuse tellijate arvu ja platvormide arvuga, kuid see stsenaarium pole Luís Sampaio sõnul kõige julgustavam.

Täna, 29. mail, on ka päev, mil GDA käivitab uue, rohkem artistidele keskendunud veebiplatvormi, mille eesmärk on tuua autoriõiguste haldamisel ja levitamisel rohkem läbipaistvust.

Rui da Rocha Ferreira