GDPR: õigusloome protsess peaks eeldatavasti lõpule jõudma märtsi keskpaigaks

Andmekaitse ĂĽldmääruste kohandamine Portugali tegelikkusega ei olnud lihtne. Ehkki Euroopa diplomit rakendati alates 25. maist 2018, on valitsuse ettepanekud, mis määratlevad konkreetsuse – kus selleks ruumi on – Portugalis rakendamiseks läbi aastate analĂĽĂĽsitud ja arutatud. Kuid päevavalgust saab õppida järgmisel kuul.

Põhiseaduse, õiguste, vabaduste ja garantiide parlamendikomisjoni koosseisus moodustatud GDPR-i töörĂĽhm tuleb kokku sel kolmapäeval, 13. veebruaril koosolekul, mille eesmärk on „analĂĽĂĽsida kõiki esitatud muudatusi ja pĂĽĂĽame saavutada konsensus kĂĽsimustes, kus esialgu konsensus on võimalik “, viidates PSD esindajale Andreia Neto SAPO TeK-le. “NĂĽĂĽd ootame kõik asendusteksti parlamendirĂĽhmade ĂĽksmeelele ning aruteludeks ja hääletuseks on ainult ĂĽks ettepanek”.

Järgmine koosolek kavandatakse alles siis, kui see konsensustekst on paigas, lisasid sotsiaaldemokraadid. “Hääletame töörĂĽhmas ja seejärel anname hääled esimesele komisjonile.” Prognoos oli, et „seadusandlik protsess viiakse lõpule märtsi keskpaigaks“.

Mõni nädal tagasi tunnistas eesistumise ja halduskorrastamise minister Maria Manuel Leitão Marques, et töörühma ja eriti parlamendikomisjoni tulemused võivad tuua valitsuse ettepanekusse, mis on üks vastuolulisemaid haldusüksuste trahvide vabastamise ettepanekuid, muudatusi. avalik.

Exame Informática väljatöötatud andmetel oli nädal tagasi toimunud kohtumise lõpus võimalus kolimise ebaõnnestumiseks. Teine muudatus on algsesse ettepanekusse lisatud 13-aastase vanuserühma alammäära kehtestamine 16-aastaseks.