Geneetiliste testide ettevõte soovib kasutaja DNA politseile edastada

Sugupuu DNA on geneetilise testimise ettevõte, mis tekkis päriliku äri põhjal. Nagu paljud teised, saadab ettevõte ka komplektide kogu tarbijate kodudesse, kes peavad ise oma DNA proovid koguma ja tagasi saatma, et ettevõtte labor saaks järglasi jälgida ja nende päritolu kohta tulemusi anda. kasutaja etnilis-geograafilised omadused. Kuigi nende andmete turvalisus ja privaatsus on tagatud, saab need nüüd FBI-le määrata kuritegude lahendamiseks.

Sugupuu DNA käivitab kampaania, et meelitada ligi andmeid jagama nõustuvaid tarbijaid. Algselt koostatud teade pidi levima Californias San Diegos, kus hiljutine 1979. aasta mõrv lahendati DNA proovide põhjal.

„Kui lähedane on vägivaldse kuriteo ohver, nõuab perekond vastuseid. Kuriteopaigal on saadaval rohkem DNA-d kui muud tĂĽĂĽpi vihjeid. Kui olete ĂĽks miljonitest kasutajatest, kellele on tehtud DNA test, saate aidata puuduva lingi pakkumisel, “kuulsime reklaamist.

Eelmise aasta jaanuaris teatas Buzzfeed, et ettevõte lubas FBI-l paluda oma andmebaasi uurida tõendite kohta, mis võiksid juhtumit lahendada. Kriitika ei tulnud kaua aega ja peagi võimaldas sugupuu DNA tarbijatel paluda ettevõtetel eemaldada oma DNA platvormidelt, mida hoiti ametiasutustega “samamoodi”.

USA võimud ajakohastavad korrapäraselt geneetilisi andmeid mõrvade ohvrite, seksuaalse rünnaku toimepanijate ja muude vägivaldsete kuritegude toimepanijate kohta. Kui klient otsustab pangale oma andmed anda, on oluline teada, et politseid teavitatakse iga kord, kui perekonna kirjavahetus toimub sama kliendi DNA-ga.

Ameerika politsei kasutab kuritegude lahendamise võtmena üha enam geneetikat ja sellised teenused nagu sugupuu DNA või 23andMe on ideaalsed sillad laiema ja sellest tulenevalt viljakama andmebaasi jõudmiseks. Kuid loomulikult tõstatatakse mõned andmete privaatsuse probleemid.