Gentoo Githubi konto on häkitud

SEE Gentoo Linux teadaolevalt arvestatakse Linux “Tee ise”, kus määrduvad käed ja ehitatakse need ĂĽles operatsioonisĂĽsteem viis ja algusest peale. Paljude arvates on see ĂĽks kiiremaid turustusvõrke.

SEE Gentoo Linuxi organisatsioon avaldas sel reedel oma veebisaidil ametliku märkuse (29), kommenteerides oma konto häkkimist veebisaidil Github, mis juhtub neljapäeval (28) kell 20:20 (kohaliku aja järgi), rikub see seal hostitud lähtekoodi ja asendatakse pahavaraga.

Ta teatas, et rühm häkkerid, siiani tundmatu, pääses Internetti Gentoo peal Github ja muutke algset koodi, millest puu on pärit portage ja musl-dev kurja versiooni järgi ebuild, failide kustutamiseks.

SEE uuesti üles ehitama see on stsenaarium põhineb pidu, kus saate tarkvara tarkvara Gentoo Linuxis automaatselt installida (ja isegi kompileerida).

Arendaja rahustas kasutajaid, hoiatades, et nende veebisaidil (gentoo.org) hostitud lähtekoodi ja süsteemi ISO-sid ei kahjustata, vaid ainult Github.

Arendaja Francisco Blas Izquierdo Rieda räägib järgmist:

“Ăśritame endiselt kindlaks teha organisatsiooni ja selle hoidlate täpse ulatuse ning taastada kontrolli. Praegu peetakse kõiki Githubi hostitud Gentoo-koode ohustatuks. “

Ja ta lisas:

Lisaks on gentoo-peeglihoidlad, sealhulgas metaandmed, hostitud eraldi Githubi organisatsioonis ja neid ka see ei mõjuta. Kõik Gentoo kohustused on allkirjastatud ja peate giti kasutamisel kontrollima allkirja terviklikkust. “ ĂĽtles arendaja.

Gentoo Linuxi organisatsioon annab aru kaudu sait, kes on ettevõtte toe abil taas oma Githubi konto üle kontrolli saanud, kuid kes ei soovita seda kasutada enne, kui kõik faktid on kinnitatud.

Meie kanalipartner O Cara do TI teeb sellel teemal videoid, vt:

NĂĽĂĽd peame ootama ja nägema järgmist “peatĂĽkki”.

Loodan, et teile meeldib, ootan teid järgmise võimaluseni, kallistused.