gLinux – Google käivitas Debiani testide põhjal Linuxi siseseks kasutamiseks mõeldud distributsiooni

Google teatas uuest sisearenduses kasutatavast Linuxi jaotusest nimega gLinux, mis põhineb Debianil, see distro asendab Goobuntu, mis on praegu kasutusel ja põhineb Ubuntul, nagu nimigi ütleb.

Google on juba ĂĽle viie aasta kasutanud Goobuntut, Linuxi jaotust, mis põhineb Ubuntu 14.04 LTS-il ja mida ettevõte on oma arenguvajadustega paremini kohanenud, kuid see pidi muutuma, kui ettevõte otsustas Goobuntu asendada olemasolevaga. nimega gLinux – uus Debiani testimisel põhinev levitaja.

See uudis kuulutati välja eelmise aasta augustis Debconf17-s, kuid alles nüüd on muudatused tõesti silma jäänud. Võite isegi tutvuda alloleva esitlusega:

Põhilist üleminekut Ubuntu 14.04 LTS-ilt Debiani testimisele haldab Google täielikult tänu ettevõtte loodud tööriistadele, mis võimaldavad ühe süsteemi teiseks muuta, ilma et peaksite kõiki jaamu nullist uuesti installima.

Google ei lae alla gLinuxi allalaadimiseks, kuid lubab anda oma panuse Debiani projekti, saates kõik projektis tehtud muudatused ja koodiparandused otse projektile, nii et seda levitatakse kõigile, vältides seeläbi igasuguseid varalisi tööriistu, mis lisatakse sisekasutuse levitamisse. või mõnda tundlikku teavet jagati “kogemata”.

Ăślaltoodud videost saate umbes 12 minuti jooksul otse Debiani konverentsilt vaadata teavet gLinuxi projekti kohta. Margarita Monterola kommenteeris, et Debiani valiku põhjuseks oli eelkõige versiooni Testing Rolling Release vorming, ehkki projekti veel testitakse, mainisid Google’i töötajad, et kavatsevad sĂĽsteemi kõigi ettevõtte töötajate jaoks käivitada alles siis, kui see on “valmis”.

Järgmine!