Gmail ei otsi enam meilisõnumeid reklaamide osas

Google teatas täna, et Gmail ei otsi enam kasutaja e-postidest isikupärastatud reklaame.

„(..) Gmaili sisu ei kasutata ega skannita reklaamide kohandamiseks. Selle otsusega pannakse Gmailis kuvatavad reklaamid vastavusse teiste toodete reklaamide isikupärastamise viisidega, see tähendab kasutaja määratud seadete alusel, “avaldatud Google.

Otsus on ajalooline. 2004. aastal käivitatud Gmail pakub uuendusi, näiteks 1 GB salvestusruumi ja lubab asjakohast reklaami, mis põhineb sissetulevate sõnumite sisul.

„Gmailis pole hĂĽpikreklaame ega sihtimata bännereid. Sarnaselt Google’i otsingutulemuste lehele sisaldab ka Gmail lehe paremas servas asjakohaseid tekstreklaame, ӟtles teenus toona.

„Reklaamide sobitamine sisuga on arvutite poolt täielikult automatiseeritud protsess. Ăśkski inimene ei loe teie e-posti aadressi reklaamide sihtimiseks ja reklaamijatele ei edastata e-posti sisu ega muud isikut tuvastavat teavet. “

Vaatamata Gmaili teenusetingimustele, mis võimaldavad Google’il kasutajate e-kirju lugeda, sĂĽĂĽdistavad organisatsioonid ĂĽle kogu maailma ettevõtet sõnumite konfidentsiaalsuse rikkumises.

2016. aasta lõpus esitas PiauĂ­ föderaalne riigiministeerium Google’ile hagi, et “ettevõte lõpetaks viivitamatult Gmaili kasutajate e-posti jälgimise ja analĂĽĂĽsimise”.

Hagejad nõudsid, et Google peataks e-posti sisu analüüsi, määrates trahvi 100 000,00 dollarit.