Google täiustab Gmaili redigeerimisliidest iPadi jaoks

Gmail parandab turvalisust ja kontrollib juurdepääsu asukohta

Sellest ajast, kui hakkasin koostööd tegema Ametlik Gmaili foorum, on kõige korduvam probleem ohustatud kontoprobleem.

Konto rikkumine toimub siis, kui volitamata kolmas osapool pääseb juurde teise kasutaja sisselogimise ja parooliga. Selle teabe omamisega saab ründaja konto üle täieliku kontrolli. Saate saata ja kustutada sõnumeid, kustutada kontakte, muuta sekundaarseid e-kirju, salajasi vastuseid ja halvimal juhul kasutajakontosid kustutada.

Teades probleemi tõsidust, on meie konto turvalisus muutunud üheks Google'i prioriteediks.

Juulis 2008 lisas ettevõte Gmaili funktsiooni, mis võimaldas meil kontrollida kontoga tehtud viit viimast ühendust juurdepääsu tüübi, IP ja ühenduse aja järgi.

Kuid paljude kasutajate jaoks ei aita see funktsioon palju. Kuid paljud ei tea, mis on IP, ja sellest lähtuvalt ei tea enamik, kuidas kontrollida, kust see pärit on. Seega on väga keeruline teada saada, kas ühenduse lõid teie ise või mitte.

Kõigi elu lihtsustamiseks, suurendades samal ajal meie konto turvalisust märkimisväärselt, tutvustab Google uut funktsiooni, mis annab meile märku, kui ta tuvastab meie kontol kahtlase sisselogimistegevuse.

Siiani on Google lisaks aktiivsusekraanil kuvatavale standardteabele lisanud ka riigi ja riigi, kus ĂĽhendus loodi. Kasutajatel on palju lihtsam teada saada, kus nende kontot kasutatakse.

Lisaks teostatakse meie ühenduse kohta reaalajas analüüs. Uue funktsiooni näite saamiseks pakub ettevõte järgmist näidet:

Kujutage ette kasutajat, kes on alati ühendusega Ameerika Ühendriikidest. Järsku tuvastab süsteem ühendused Poolast. Varsti kuvatakse süsteemis järgmine teade: "Hoiatus: usume, et teie kontole pääses viimati Poolast". Esiküljel kuvatakse üksikasjad üksikasjade kuvamiseks või hoiatuste ignoreerimiseks.

Klõpsamine Vaadake üksikasju ja eelistusi, kuvatakse kuulus konto tegevuste aken.

Kui arvate, et teie kontot on rikutud, saate samas aknas oma parooli muuta. Või kui teate, et juurdepääs on seaduslik (näiteks reisite, teie abikaasa kasutab nii kontot kui reisite jne), võite klõpsata sõnumi kustutamiseks nuppu "Ignoreeri".

Pidage meeles, et see teatis on mõeldud ainult teile kahtlasest tegevusest teatamiseks, kuid see ei asenda parimate konto turvalisuse tavade kasutamist.

Algselt on uudsus saadaval ainult Gmaili jaoks. Kasutajate tagasiside kohaselt saab seda ka Google Appsi rakendada.

Aitäh lugejatele Leonardo Nakahara näpunäide!