GNOME 3.36 “Gresik” siseneb arendusetappi

SEE GNOME 3.34 kaasas palju jõudluse parandusi ja GNOME 3.36, mida võime oodata järgmise versiooni puhul?

GNOME on pikka aega olnud ebameeldivas olukorras, pakkudes graafilist keskkonda, mis ei tööta enamiku riistvarade puhul rahuldavalt. Pole haruldane, et inimesed räägivad GNOME Shelliga seotud asju ja paljud liialdavad, kuid viimastes väljaannetes on tehtud üsna suuri parandusi. Versioon 3.28 on märgatavalt madalam kui 3.32 ja 3.34 pole praegu erinev. Pärast rasket tööd ja pingutusi mäluporrude, kestanimatsiooniga vigade, jõudluse ja süsteemihalduse lahendamiseks on GNOME Foundationi graafiline keskkond paranenud. Lisaks sellele, et GNOME-i arendajad väärivad muudatuste puhul õnnitlusi, on Canonical kulutanud palju aega ka jõudluse juurutamiseks ja parandamiseks.

Täpselt seda arengut näeme Ubuntu 19.10-s, millel on shelliversioon 3.34 ja mis võidab Ubuntu 18.04-s, kui tegemist on GNOME Shelli jõudlusega.

GNOME 3.36 on GNOME ökosüsteemi järgmine suurem väljaanne, see asendab praeguse versiooni 3.34 ja eeldatavasti lisatakse ka Ubuntu 20.04 LTS. Koodnimi on avalikustatud ja viitab GNOME Asia Summit 2019. aasta konverentsi vastuvõtvalinnale. Indoneesias asuv linn hüüdnimega “Gresik” on selle arengutsükkel edasi lükatud, teatas eelmisel nädalal. Selle põhjuseks on vahepealse versiooni ebastabiilsusega viivitamine GNOME 3.35.1, mis on nüüd selle töölauakeskkonna austajatele allalaadimiseks saadaval. GNOME 3.35.2 on plaanis välja anda 23. novembril ja 3.35.3 jaanuari alguses.

Ühes meist Diolinuksi reedene saade, Georges Stavracas GNOME-i arendaja teatab, et GNOME 3.36-le on tulemas suured uudised, kuid tal pole veel lubatud seda meile öelda. Mõelge Canonicali GNOME-i arendajagraafikule aadressil Ubuntu 20.04 ja 20.10 saame pilgu heita. Jääb see, mille üle me arutame nõue mis tahes GNOME tarkvara võimaliku patendi rikkumise kohta.

Daniel Van Vugtkirjeldab Ubuntu ajaveebis mõningaid järgmise süsteemi väljalaske plaane ja keskendub eranditult GNOME-ile. Ta juhtis alandlikult tähelepanu kestade arendamise vigadele ja õnnestumistele ning rõhutas tuleviku eesmärke. Tegelikult on plaanis, et Ubuntu 20.04 LTS on GNOME-iga suhteliselt kaasaegses masinas suure jõudlusega ja järgmises versioonis, 20.10, on eesmärk vanem masin. Ärge aga mõistke vana masinat, sest see on aegunud. Me räägime täna arvutitest, ärge arvake, et GNOME töötab LXQT / XFCE-ga võrreldes piiratud riistvaral, millel on väga vanad protsessorid ja väga vähe RAM-i. Pange tähele, et tänapäevaste standardite kohaselt peetakse 4 GB RAM-i, neljatuumalise protsessoriga masinat (mis võib olla kaks füüsilist ja kahte loogilist südamikku) nõrgaks arvutiks.

Soovitan lugeda ĂĽldist ja ĂĽksikasjalikku materjal, mis on saadaval Ubuntu ajaveebis, nii et näete GNOME’i ĂĽldiselt selle uusimas versioonis, vähem rafineeritud versioonides ja tulevikku ootamas.

GNOME 3.36 vabastamine on kavandatud sellele päevale 11. märts 2020.

Kas olete katsetanud disprot GNOME 3.34-ga? Toimivuse täiustusi näeb siin isegi Virtual Boxi kaudu, mind üllatas Fedora 31 ja Ubuntu 19.10.

Ole osa meist Diolinux Plus foorum ja ära jäta ühtegi uudist.

Kuni järgmise postituseni ootan teid siin blogis Dioliinuks, SÜSTEEMAATILISELT! ?

Allikas: Softpedia, Ubuntu.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.