GNOME 3.36 toob kaasa hübriidseadmetega sülearvutite GPU-vahetuste täiustusi

2019. aasta oli hĂĽbriidsete sĂĽlearvutite, seadmete, millel on kaks graafikakaarti, ĂĽks protsessori (iGPU), tavaliselt Intelilt, ja teine, spetsiaalselt NVIDIA, kasutajate jaoks.

Kõigepealt algab uudis, et Ubuntu 19.04 annab teile võimaluse installida NVIDIA draiverid juba vormindatud kujul, laadides draiverid alla ja installides. Hiljem selgus, et Ubuntu 19.10 oli kaasas ISO draiveritega, hõlbustades nii võrguühenduseta installimist. Lõpuks sisaldab Ubuntu 18.04.3 LTS ka draivereid.

Seejärel nägime, et NVIDIA tegi kättesaadavaks väga mitmekesise dokumentatsiooni ja hõlbustas seega avatud lähtekoodiga draiverite arendajate Nouveau elu. Täielik artikkel selle verstaposti kohta, saate seda vaadata siit.

Varsti pärast seda töötasid NVIDIA arendajad PRIME kallal – tehnoloogia, mis võimaldab kasutajatel kasutada NVIDIA dGPU-d vaid ĂĽksikutel juhtudel, näiteks mängude, renderdamisprogrammide, OBS Stuudios jms. Tegime ka “chuchu beleza” kaane ja saate seda vaadata selle lingi kaudu.

5 päeva tagasi, esmaspäeval, 9. detsembril 2019, käivitas NVIDIA oma veebisaidil, et osaleb 2020. aasta GPU tehnoloogiakonverentsil loengul „Avatud lähtekood, Linuxi kernel ja NVIDIA”, mille esitas NVIDIA tarkvara peainsener , John Hubbard. Täispikka artiklit saate vaadata siit.

NĂĽĂĽd, 2. aja 40 minuti pärast, on hĂĽbriidsetes sĂĽlearvutikasutajates veel rohkem häid uudiseid ja need tulevad Gnome’i inimestelt. Arendaja Bastien Nocera tegi oma ajaveebis postituse Gnome 3.36 ja Linux Fedora eelseisvate paranduste ja uudiste kohta neile, kes peavad GPU-de vahel ĂĽmber lĂĽlituma.

Ta kommenteeris, et võimalus programmil paremklõpsata ja dGPU-ga käitada oli juba olemas, kuid ei töötanud NVIDIA varalise draiveriga. See muutub. Bastieni sõnul on tema loodud olemasoleval lahendusel palju vigu tuvastuskoodis, switcheroo juhtimises.

Tema sõnul tekkis viga seetõttu, et selle vahetuse tegemiseks oli vaja kernelis kasutada vga_switcheroo ja NVIDIA draiveril seda polnud. Samuti ootab Gnome Shell Mesa OpenGL komplekti, nii et ei saa.

Kuid nüüd on see oma koodi värskendanud ja spetsiaalse GPU-ga rakenduste avamiseks on võimalik dGPU-d kasutada koos kõigi vajalike muutujatega NVIDIA-spetsiifiliste draiveritega.

KDE inimeste jaoks soovitab ta rakendamiseks kasutada D-Bus API-d. Postitust saate vaadata siit.

See ajas mind 2020. aastaks väga põnevile, sest jälgitavate tõendite põhjal tuleb hübriidrühmade jaoks (kas ma olen sellesse kaasatud? ✌) tõeliselt hea aasta, kus me saame lõpuks katsetest välja tulla ?? on huvitav neile, kes tahavad mängida, sest lisaks draiveritele hakkavad Ubuntu ja mõned muud jaotused pakkuma juba sisseehitatud Interactive Interactive mängurežiimi, vt ZorinOS 15.1 juhtumit. See on väga julgustav.

See artikkel ei lõpe siin, jätkake ideede vahetamist meie foorumis. Ma ootan sind järgmine kord, kallista.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.