GNOME MPV vabastati just ja nimi muudeti Celluloidiks. Vaadake, kuidas pleierit installida

GNOME MPV-mängija on GNOME-i kasutajate seas hästi tuntud, kuna mpv-i GTK-liidesena on programm saanud uue versiooni. Järgmisena toon välja selle uue versiooni peamised muudatused ja näitan teile, kuidas hankida tarkvara uusim välja antud versioon.

Muusika- ja videopleierid on väga isiklik asi. Kuid olles avatud uutele kogemustele ja kes teab, kuidas praegused lahendused uutega asendada, võib see anda teile häid tulemusi.

Varem nimega videopleier GNOME MPV on nĂĽĂĽd ĂĽmber nimetatud Celluloidiks (versioonis 0.17). Miks see muutub? Ăśhe GNOME-i liikme sõnul Tobias Bernard, nimi on “kirjeldamatu”:

„Nimi on praegu pisut kõle ja ei sobi tegelikult teiste GNOME platvormi rakendustega. Hea rakenduse nimi on tavaliselt rakenduse domeeniga seotud ainsuse nimisõna (näiteks torrentirakenduste puhul “Fragment” või ekraanisalvestajate puhul “Peek”). “

gnome-mpv-tselluloidimängija-video-muusika-linux-ubuntu-mint-gtk-ppa-flathub-flatpak

Tobias kirjutas hiljuti ametlikus GNOME-i ajaveebis postituse koos nõuannete ja samm-sammult sammudega, et oma projektidele hea nimi anda. Siia pääsete juurde Diolinuxi ajaveebi postitustele, mille ma siia kirjutasin, täiendades Tobiase näpunäiteid minu kogemustega. Soovitan seda kõigil, kes soovivad alustada uut projekti (olgu selleks tarkvara, YouTube’i kanal, veebisait, kaubamärgi nimi jne) või omada ĂĽhte praegust projekti ja soovite ĂĽhtsemat nime. Sa saad pääsete sellele postitusele juurde selle lingi kaudu (Rääkisin natuke SĂĽstemaatilineja mõned kurioosumid, olen kindel, et teile meeldivad ?️?️?️).

Tselluloid, kas sellel nimel on videoga midagi pistmist?

Mõned inimesed võivad endalt küsida: aga miks tselluloid? Tselluloid (portugali keeles tselluloid) on kampri ja nitrotselluloosi lehtedest valmistatud läbipaistva plasti nimi, mida varem kasutati kinofilmide jaoks (kuna need on väga tuleohtlikud, juhtub filmilinastuste ajal sageli õnnetusi). Nimi järgib mõnda reeglit, mida on kirjeldatud ülaltoodud lingil tehtud postituses. Ilmselt on ikoonil muudatusi, see juhtus rakenduse eelmises versioonis (0,16). See uus ikoon tähistab väga hästi nime Celluloid, kuna joonisel on tselluloidkile raam, mis on lisatud mängija sümbolile ja väikese ribaga, mis näitab reproduktsiooni.

gnome-mpv-tselluloidimängija-video-muusika-linux-ubuntu-mint-gtk-ppa-flathub-flatpak

Peamised muudatused Celluloid 0.17 versioonis:

  • GNOME MPV nimetati ĂĽmber tselluloidiks;
  • TĂĽrgi tõlke lisas @TeknoMobil;
  • Esperanto tõlke lisas @ F3nd0;
  • Ăśleminek opengl-cb-lt uuele renderdamise API-le;
  • Parem ĂĽhilduvus numbriklahvide kiirklahvidega;
  • Parem ĂĽhilduvus unicode’i klaviatuuri otseteedega;
  • SĂĽndmuste edastamine “võtmekandjalt” MPV-le;
  • Lisatud dconf võti kursori kiirusepiirangu juhtimiseks kontrolleri kuvamiseks;
  • Lisatud võimalus reprodutseerimisvigade mahasurumiseks;
  • Ja palju muud.

Kuidas tselluloidi installida

Tänu sellele ĂĽleminekule GNOME MPV nimelt Celluloidile pole haruldane leida mõlemat viisi programmide saamiseks. Mõni pakett ja hoidlad nimetavad neid vanadeks nimedeks ja teised uuteks. Näiteks leiate Ubuntust vanemad versioonid, otsides oma poest sõna “GNOME MPV”, kuid uusimate versioonide installimiseks peate kasutama pakette PPA või Flatpak.

Tselluloid (MPV GNOME) PPA kaudu

Võimalus kaudu AKP minu arvates pole see parim valik. Just migreerumise tõttu jätkub hoidla paketiversiooniga .016, mis varem oli uue nime all 0,17 (selle postituse kuupäeva seisuga 16.08.2019). Praegu pole teavet selle kohta, kas PPA-d vahetatakse või ainult pakette. Kaasa arvatud Celluloidi ametlikul veebisaidil on see võimalus saadaval. Kuid ma soovitan teist meetodit, mida ma teile hiljem näitan. Kui soovite ikkagi sellisel viisil installida, on siin käsklused.

PPA lisamine terminali kaudu:

sudo add-apt-repository ppa:xuzhen666/gnome-mpv

Pakettide loendi värskendamine:

sudo apt update

Tselluloidi (GNOME MPV) installimine PPA-st terminali kaudu:

sudo apt install gnome-mpv

Tselluloidi (GNOME MPV) eemaldamine terminali kaudu:

sudo apt remove gnome-mpv

PPA eemaldamine terminali kaudu:

sudo add-apt-repository -r ppa:xuzhen666/gnome-mpv

Tselluloid Flatpak Flathubi kaudu

Tselluloid on saadaval hoidlatest Flathub, mis hõlbustab installimist enamiku Linuxi distributsioonide jaoks. Kui kasutate Linux Mint, pole konfigureerimist vaja. Otsige poest: “Celluloid” ja installige rakendus. Ubuntu kasutajad saavad nii Flatpaki tuge lisada kui ka poest installida. Konfigureerige see selle õpetuse järgi.

gnome-mpv-tselluloidimängija-video-muusika-linux-ubuntu-mint-gtk-flathub-flatpak

Muudest levitustest pärit kasutajatele vaadake sellel lingil, kuidas lubada Flatpaki tugi. Arvestades, et tuleb lisada Flathubi hoidla. Kui eelistate installida terminali kaudu või salvestate oma Linuxi distro pole Flatpakiga integreeritud, kasutage Celluloidi installimiseks allolevat käsku. Ilmselgelt peab teie Flatpak olema teie süsteemis juba konfigureeritud, vastavalt protseduurile, mida ma teid varem teavitasin.

Flathubi hoidla lisamine terminali kaudu:

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Celluloid Flatpaki installimine terminali kaudu:

flatpak install flathub io.github.celluloid_player.Celluloid

Celluloid Flatpaki eemaldamine terminali kaudu:

flatpak remove io.github.celluloid_player.Celluloid

Kui soovite, saate koostada tselluloidi aadressil teie Githubi hoidla seal on iga protseduur.

Ja olete harjunud kasutama GNOME MPV-d või teisi mängijaid? Mulle meeldib väga VLC. Tema välimus pole üks tema parimatest, kuid ta “keerleb pudelikorgi poole” (?️?️?️). Kuid tselluloid oli hästi käitunud ja mul polnud suuri probleeme (isegi subtiitritega).

Ole osa meist Diolinux Plus foorumja hoidke end kursis viimaste uudistega. Kuni järgmise postituseni, mida näen nüüd Celluloidi kohta, SÜSTEEMAATILISELT! ?

Allikad: Celluloid Player, Ubuntu OMG, Ubuntu käsiraamat.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.