contador gratis Saltar al contenido

GNR tugevdab nüüd kontrolli mobiiltelefonide kasutamise eest sõidu ajal – telekommunikatsioon

GNR tugevdab nüüd kontrolli mobiiltelefonide kasutamise eest sõidu ajal - telekommunikatsioon

Täna alustavad GNR-i operaatorid ülevaatusmeetmeid, pöörates suuremat tähelepanu mobiiltelefonide kasutamisele sõidu ajal – operatsioon nimega "Nutitelefonid, Smartdrive", mis on suunatud teedele, kus õnnetuste arv on kõrgeim. Territoriaalse juhtkonna ja riikliku liiklusüksuse sõjaväelased olid kaasatud 17. veebruarini.

GNRi sõnul on rooli taga nutitelefonide kasutamine üks peamisi riskitegureid. "Häiritud juhtimine on riskitegur, millele on liiklusohutuspoliitikas pööratud üha suuremat tähelepanu, seetõttu tõstab Euroopa Komisjon selle kümnendi tegevuskavas (2020-2030) välja häiritud juhtimise kui liiklusohutuse peamise riskikäitumise", – ütles seisukoht.

Ametiasutuste jagatud andmed näitavad, et 2019. aastal trahviti 22 tuhat sõidukijuhti mobiiltelefoni ebaõige kasutamise eest sõidu ajal.

Autoridade Nacional de Segurana Rodoviria korraldab sõidukampaaniat, kus ei kasutata käimasolevat mobiiltelefoni, mis on osa riiklikust ülevaatuskavast, mille eesmärk on juhtidele meelde tuletada mobiiltelefonide kasutamisega seotud riske sõidu ajal, eriti kategooriates, mis on põhjustatud nende käsitsemisest.

Reaktsiooniaegade pikenemine, kiiruse hindamine ja ohutute vahemaade säilitamine, samuti sõiduki halb positsioon teedel on mõned probleemid, mis mobiiltelefonide kasutamisel sõidu ajal põhjustatud on, samuti signaalide tõlgendamise raskused. ning osade üleandmise eeskirjade eiramine, ka seoses jalakäijatega.

Liberty Mutuali hiljutise uuringu arvud näitavad, et kolmveerand portugalilastest kasutavad mobiiltelefoni sõidu ajal. Analüüs viidi läbi kuues riigis, kuid portugali keel oli autojuhtide hulgas, kes kasutasid sõidu ajal kõige rohkem mobiiltelefoni.