Google avab uue peatĂĽki digitaalse ajakirjanduse innovatsiooni edendavate rahastamistaotluste kohta

Digital News Initiative (DNI), mille Google lõi 2015. aastal koostöös Euroopa ajalehtede ja mõne Euroopa juhtiva ajakirjanduse valdkonna organisatsiooniga kavatseb edendada jätkusuutliku uudiste ökosüsteemi arengut ja edendada digitaalse ajakirjanduse innovatsiooni.

Alates selle käivitamisest DNI innovatsioonifond “Rohkem kui 90 miljonit eurot on pakutud enam kui 460 ambitsioonikale digitaalse ajakirjanduse projektile 29 riigis,” ĂĽtles Ludovic Blecher Google’i innovatsioonifondi meeskonna nimel. Google panustab 2016. aastal 150 miljonit eurot innovatsiooni toetamiseks Euroopa meediatööstuses.

Täna, kolmapäeval avab DNI oma viienda kandideerimisvooru, mis kestab 9. aprillini ja tulemused avaldatakse juuli keskelTeatas Google avalduses, selgitades, et “sissetulekuallikate mitmekesistamiseks” otsitakse uuenduslikke lähenemisviise ja uusi eksperimentaalseid ideid. PrototĂĽĂĽbi projektidel seevastu ei pea olema rahaks tegemise komponenti ja need määratletakse vastavalt innovatsioonile.

“Nagu neljandas voorus, peavad kõik keskmise ja suurte rahastamisprojektide taotlused näitama, et neil on esitatud ideede jaoks täiendav rahaks tegemise komponent. Need projektid peavad näitama näitajaid, mis näitavad potentsiaali ettevõtlusele majandusliku väärtuse loomiseks ja lisamiseks, ӟtles Ludovic Blecher.

Eelmise aasta detsembris eraldas DNI fond 1,06 miljonit eurot neljale Portugali digitaalse ajakirjanduse projektile, sealhulgas Global Media ja Impresa.

Neljandas rahastamisvoorus eraldati 26 projektile 102 projektile kokku 20,4 miljonit eurot, millest 47 prototĂĽĂĽpi, 33 keskmise suurusega projekti ja 22 suurt projekti.

Viimase kahe aasta jooksul on DNI digitaalse ajakirjanduse projektide rahastamiseks jaganud kokku ligi 94 miljonit eurot.