Google Chat võidab uued rakendused macOS-i, Windowsi, Linuxi ja Chrome OS-i jaoks

Teadmine Google’i vestlus? Mõistan teisiti, sest Google’i kommunikatsioonilahendused on lihtsalt vähem segased kui Inteli kiipide arendamise kiirus. Fakt on see, et äri- ja meeskonnasuhtlusele keskendunud teenus on just võitnud uued rakendused nelja populaarseima lauaarvuti operatsioonisĂĽsteemi jaoks (macOS, Windows, Linux ja Chrome OS), mille on teavitanud Androidi politsei.

On hea märkida, et siin on “lahti” omamoodi poeetiline litsents: taotlus on PWA tĂĽĂĽpi (Progressiivsed veebirakendused), see tähendab põhimõtteliselt Interneti-aken, mis käitub nagu eraldi rakendus.

Varem töötati Google Chati töölauarakendus välja Electronis, sama raamistik selliste rakenduste kasutamine nagu Slack; Google’i sõnul tehti muudatused uute funktsioonide kiiremaks juurutamiseks, kasutajatele optimeeritud jõudluse ja turvalisuse pakkumiseks ning masinatelt vähem nõudmiseks.

Selle kõige halb osa on see, et praegu peate Google’i vestluse käivitamiseks olema Chrome arvutisse installitud (versioon 73 või uuem), kuna tarkvara töötab brauserirakendusena – seetõttu peab vestluse kasutamisel brauser olema avatud. Chrome OS-is pole see muidugi probleem, kuid see võib olla tĂĽĂĽtu pudelikael macOS-i, Windowsi või Linuxi kasutavates masinates.

Uus Google’i vestluse rakendus on nĂĽĂĽd kõigile G Suite’i klientidele saadaval. Selle installimiseks minge Chrome’i kaudu lihtsalt ametlikule veebisaidile; avaneb hĂĽpikaken, mis kĂĽsib, kas soovite rakenduse alla laadida. Seejärel avage see lihtsalt brauseris vahekaardi “Rakendused” kaudu.

Tecnoblogi kaudu