Google'i brauser

Google Chrome: Google'i brauser selgus!

Google'i brauser

Toimetaja Philipp Lensseni sõnul Blogoskoobi ajaveebüks raamat peaks olema(koomiksid), mille on koostanud Google, saadetakse hiljuti teie koju. Klassikalise koomiksite mõistmise looja Scott McCloudi loodud 38 lehekülje ja piltidega selgitab see raamat tehniliselt üksikasjalikult avatud lähtekoodiga brauseri projekti nimega Google Chrome.

Kuigi raamat pakub linki www.google.com/chrome (endiselt aktiivne) paljastab ajaveeb mõned üksikasjad selle uue rakenduse kohta, mis võidakse varsti Google'i kaubamärgiga käivitada. Allpool oleme portugali keeles taasesitanud mõned funktsioonid, mida Philipp Lenssen võib Google'i brauseri kohta selgitada (ma ei usu, et seda kirjutasin):

  • Nimega Google Chrome, on brauser Google'i loodud avatud lähtekoodiga projekt ja see põhineb Webkiti renderdusmootoril. Lisaks Google Gearsi funktsioonide kaasamisele.
  • Brauseris on a virtuaalne masin nimega JavaScript V8, ehitas Taanis ĂĽks meeskond nullist ja võidakse välja anda ka teistele brauseritele. Ăśks V8 arendamise eesmärke on kiirendada JavaScripti jõudlust brauseris.
  • Google Chrome'i kasutamine kohandatud vahekaart. Traditsiooniliste vahelehtede asemel, nagu Firefoxis näha, paigutab Chrome vahelehed akna ĂĽlaosas ja aadressiriba allosas.
  • Brauseril on ka aadressiriba ettepanekufunktsioon. See allikas pakub Google'i nime "omnikastike" ja see pakub otsingusoovitusi, kĂĽlastatud lehekĂĽlgede pealkirju, samuti lehti, mida te ei kĂĽlastanud, kuid mis on populaarsed ja palju muud.
  • Tavalise avalehena kuvab Chrome midagi kiirvalimise funktsioon, mis sarnaneb Ooperi versiooniga. Sellel ekraanil saate eelvaatena vaadata 9 pisipildina enim kĂĽlastatud lehti. Lisaks näete oma viimaseid otsinguid ja lemmiklehti, aga ka hiljuti suletud vahelehti.
  • Chrome'il on privaatsusreĹľiim; Google ĂĽtleb, et kasutajad saavad luua "inkognito" akna, mis võimaldab neil sirvida, ilma et peaksite muretsema andmete salvestamise pärast kohalikku arvutisse. Kas Google'i vastus on Internet Exploreri uusim versioon?
  • Veebirakendus neid saab käivitada brauseriaknas ise, ilma aadressiriba ja tööriistaribata. See funktsioon sarnaneb projektiga Mozilla Prism, mis võimaldab teil hõlpsalt ja iseseisvalt veebirakendusi luua – kasutades Firefoxi tehnoloogiat.
  • Jaoks võidelda pahavara ja andmepĂĽĂĽgi vastu, Jätkab Chrome ohtlike saitide loendi allalaadimist. Google lubab, et lisaks ohtlike vahelehtede sulgemise lihtsale võimalusele pakub mis tahes vahekaart ka kasutaja masinat mõjutavate ohtude ärahoidmist. See turvafunktsioon võib ebaõnnestuda, kui installitakse täiendavad pistikprogrammid, hoiatab Google.

See ajalooline postitus on mõeldud neile, kes jälgivad Google'i ja selle tooteid. Ootame Google Chrome'i. =)