Google eemaldab päevas 500 000 linki, mis rikuvad autoriõigusi

2012. aastal eemaldas Google enam kui 50 miljonit linki, mis sisaldasid autoriõigusi rikkuvat sisu. Taotluse esitasid mitmed kirjastajad ja tootjad, kes on võitlenud veebilehtedega, kus pakutakse faile autoriõiguse tasumata.

Nõudlus eemaldamise järele on viimase paari nädala jooksul kasvanud ja otsingumootorite hiiglane eemaldab otsingumootorite tulemustest iga päev 500 000 linki. Jaanuari esimese nädala ja detsembri viimase nädala vahel kasvas eemaldatud URL-ide arv 15 korda.

Sellised teenused nagu Filestube ja The Pirate Bay kannatavad linkimistaotuste lahutamise tõttu kõige rohkem, samas kui RIAA ja MPAA on hüperlingi eemaldamise kõige nõudlikumad üksused.

Google’i edastamine toimus vastavalt Digital Millennium Copyright Act seadusele, mis nõuab autoriõigust rikkuvate linkide eemaldamist nende nõudmisel.

Link eemaldati 2012

Kuid nagu TorrentFreak märgib, mõjutavad kirjastuste ja tootjate sageli esitatud taotlused veebilehti, mis muudavad sisu legaalselt kättesaadavaks, seades ohtu nii teenuse kui ka selle kasutajad. Google on sellele küsimusele tähelepanu juhtinud, kuid MPAA ametnikud väidavad, et Mountain View ettevõte on üks piraatluse kasvu peamistest põhjustest.

Ameerika hiiglane on olnud autoriõiguste valdkonnaga seotud üksuste surve all, et suurendada taotluste arvu ja autoriõigusi rikkuvaid linke.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi