Google eemaldas nupu Pilt ja muutis fotode “varastamise” keerulisemaks

Alates 2016. aasta aprillist pildipank Getty Images esitas Euroopa Komisjonile kaebuse, sĂĽĂĽdistades Google’it pildipiraatluse õhutamises, kuna 2013. aastal hakkas Google Images näitama kõrge eraldusvõimega tulemusi.

See funktsionaalsus võimaldab kasutajatel kvaliteetseid fotosid tasuta alla laadida, mis lisaks pildi autorite õiguste rikkumisele oleks veebisaidi sõnul ka domineeriva seisundi kuritarvitamise tava.

Getty Images esindab 200 000 fotoajakirjanikku, sisuloojat ja kunstnikku kogu maailmas, kes on näinud oma finantsilist ja loomingulist jätkusuutlikkust Google’i kahtluse all.

Kuid kaks ettevõtet on nĂĽĂĽd kokku leppinud „mitmeaastase ĂĽlemaailmse litsentsimispartnerluse, mis võimaldab Google’il kasutada Getty Images’i sisu paljudes toodetes ja teenustes“, loe pildipanga veebisaidilt.

Pärast kokkulepet eemaldas Google pildiotsingust mitu funktsiooni, sealhulgas nupu „vaata pilti” ja „pildi järgi otsingu” valiku, mis on lihtne viis igas suuruses fotode koopiate leidmiseks.

Getty Images’i jaoks on see “märkimisväärne verstapost” ja see loob “stseeni kahe ettevõtte väga produktiivsete koostöösuhete jaoks”. Kriitikute jaoks on see “kohutav” idee, mis pole “kasutajasõbralik”, mõned soovitavad kasutada muid otsingumootoreid, näiteks Bing, millel on see võimalus endiselt olemas.