Google esitas kohtumenetluste vältimiseks Euroopa Komisjonile uue ettepaneku

Google on esitanud Euroopa Komisjonile uue ettepaneku karistusmeetmete kehtestamise vältimiseks seoses uurimisega, mis käsitleb väidetava valitseva seisundi kuritarvitamist Euroopa otsingumootorites.

Uue lepinguettepaneku kohaselt ennustab Google oma otsingutulemustes, mis pärinevad tema enda teenustest, eristades neid muudest teabe- ja sisuallikatest saadud tulemustest.

Financial Timesi andmetel ĂĽtlevad protsessiga seotud allikad, et Google kavatseb anda teada omaenda kaartidest, aktsiahindadest, kommertslendude teabest ja muust teabest, et selgitada, millistest allikatest need tulemused olid.

Sama ajaleht teatas, et Google esitas uue ettepaneku mõni nädal tagasi Euroopa konkurentsivolinikule Joaquin Almuniale, kes mullu mais lisas EĂś nõuded seoses Google’i vajadusega teha muudatusi ka oma mobiilsideteenustes.

Samal ajal tõid Euroopa ametiasutused välja ka neli konkreetset valdkonda, mis tuleb teha Google’iga kokkuleppe saavutamiseks.

Olukord, kus Financial Timesi sõnul jäid mõned Google’i konkurendid, keda ajalehed ei tuvastanud, jäid uute ettepanekutega lahendamata, sest väidetavalt võis ettevõte jätkata oma teenuste reklaamimist kolmandate isikute arvelt.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi