Google kaebas Nokia ja Microsofti ĂĽle Euroopa Komisjonile

Google hoiatab Interneti kasutajaid arvutitega, mis on nakatunud pahavaraga DNSChanger

Eile tutvustas Google oma otsingumootoris tööriista, mis hoiatab kasutajaid, kelle arvutid (PC või Mac) on nakatunud pahavaraga DNSChanger, teatas ettevõte oma ametlikus ajaveebis avaldatud teates.

Otsingu tulemuste ülaosas kuvatakse hoiatus, kui otsingumootorit kasutatakse, kirjeldab ettevõte oma ajaveebis.

„Meie eesmärk on tõsta DNSChangeri teadlikkust pahavarast mõjutatud kasutajate seas. Usume, et otsesõnumite esitamine usaldusväärsel veebisaidil ja nende eelistatud keeles annab parimaid tulemusi, ”kirjutas Google.

Ettevõtte sõnul on “poolel miljonil inimesel arvuteid või ruutereid”, mida kahjustab pahavara, mis võib olla probleem eriti 9. juulil, kui FBI sulgeb need arvutid veebiga ĂĽhendavad turvalised DNS-serverid.

Pahavara, mis mõjutab arvuteid ja Mace, tähendab, et kui kasutajad sisestavad oma brauserisse veebiaadressi, suunatakse nad võltsitud DNS-serverisse, mille nad saadavad kĂĽberkurjategijate valitud veebisaidile. Selle eesmärk on suunata kasutajad saitidele, kus nad on sunnitud klikkima reklaamidel, teenides kĂĽberkurjategijatele tulu – sĂĽsteem on ĂĽldtuntud kui “klõpsu tungimine”.

Eelmisel aastal häkkis politsei võrku ja konfiskeeris kasutusel olevad serverid, kuid paljud nakatunud arvutid toetusid jätkuvalt nendele serveritele, mistõttu FBI otsustas masinaid mitte sulgeda, vaid muuta need seaduslikeks DNS-serveriteks. Probleem on selles, et see maksab politseile, kes otsustas seetõttu nad 2012. aasta juulis sulgeda.

Nii et nakatunud masinatega kasutajatel, kes on pidevalt ĂĽhendatud nende DNS-serveritega ja sõltuvad neist, on oht, et nad ei saa sel ajal veebi sirvida, hoiatas FBI aprillis, käivitades ka veebisaidi, mis aitab läbi viia pahavara diagnoosimist ja eemaldamist. NĂĽĂĽd on Google’il abi ka otsusest mõjutatud inimeste teavitamisel.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes