contador gratis Saltar al contenido

Google hoiatab kliente, et nad võivad olla “valitsuse rünnakute” sihtmärgiks

Google eemaldab häkkimise vältimiseks miljonid URL-id

Google on oma teenustesse lisanud uue tööriista, mis teavitab hiiglaslikke kliente alati, kui nende konto on rünnaku objekt, mida Google peab valitsusüksuse poolt sponsoreerituks.

Nüüdsest näevad kasutajad, kes arvavad, et hiiglased on seda tüüpi rünnakute ohvrid, hoiatuse: „Hoiatus: usume, et riigiasutuste sponsoreeritud küberkurjategijad võivad proovida teie kontole või teie arvutile juurde pääseda. Kaitse üle “.

Sõnumit esitatakse neile, kes funktsionaalsuse võimaldavad, roosas ribas, mis ilmub mõne ettevõtteteenuse lehe ülaossa, kui kasutajad neile juurde pääsevad, selgitab ettevõtte turvalisuse asepresident Eric Grosse.

Hoiatuses sisalduvale sõnale “kaitse ennast” lisatakse link lehele, kus on üksikasjalikult kirjeldatud mitmeid samme, mis aitavad kasutajatel rünnakuid vältida, ametlikke üksikasju.

Ettepanekute seas on näiteks “tugevate” paroolide loomine (turvalisem ja kolmandate osapoolte jaoks raskem lahti mõtestada), brauserivärskendused, mida saab kasutada uusimate saadaolevate versioonide jaoks, samuti operatsioonisüsteemid, pistikprogrammid ja dokumendiredaktorid.

Teade tehti teisipäeval ettevõtte ajaveebis avaldatud sõnumis, kus ei mainitud ühtegi konkreetset valitsust ega riiki, kuid kes oli varem kehtestanud sellised meetmed nagu Hiinas otsingumootorite sulgemine, väites, et ei nõustu riigi valitsuse kehtestatud “tsensuuriga”. märgib Associated Press.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes