Google hoiatab võltsuudiste vastu võitlemisel muudetud piltide eest

Võitluses väärinfo leviku vastu paigutab Google Google Images’i teatud otsingutulemitele sildi „Fact Check”, et tuvastada eksitavad või kĂĽsitavad fotod.

„Fotod ja videod on suurepärane viis aidata inimestel mõista, mis maailmas toimub. Kuid visuaalse meedia jõul on oma lõkse – eriti kui on kĂĽsimusi pildi päritolu, autentsuse või konteksti kohta, ”kirjutas Google esmaspäeval, 22. juunil tööriistu kirjeldavas blogipostituses.

Seega põhineb see Google Images’i faktide kontrollimise funktsioon samal algoritmil, mida kasutatakse faktide kontrollimiseks Google’i otsingus ja Google Newsi otsingutulemites, nagu kirjeldas Mountain View.

Otsinguhiiglane paigutab Google Images’i piltide pisipiltidele sildid (kohe pärast pildiallkirju). Kui klõpsate pildil ja suurendate, kuvatakse allpool kokkuvõte koos võltsuudistega, mida soovite pilti taasesitada, koos paranduste või selgitustega.

Faktide kontrollimine sõltumatute ja usaldusväärsete allikate abil…

Kui teie faktide kontrollimise silt on paigas, ei kinnita Google eksitavaid fotosid automaatselt. See on “lihtne” (mitte nii lihtne), kasutades algoritmi, mis eraldatakse allikatest, mida Google peab usaldusväärseks.

Mountain View selgitab, et kasutatakse ainult “meie kriteeriumidele vastavaid sõltumatuid ja usaldusväärseid allikaid”. Need allikad põhinevad ClaimReview-l, meetodil, mida avaldajad kasutavad oma faktikontrolli sisu otsingumootoritele näitamiseks.

Hästi lihtsas näites, kui pilt Houstoni kesklinnas ujub, töötab Fact Check probleemideta.

haid ujub. max 1000x1000

Faktide kontrollimine / © Google’i ajaveeb

Mõelgem aga keerulisematele juhtumitele, näiteks pilt protestija peksmisest politseis või meeleavaldajate poolt üles riputatud politseinikust.

On tavaline, et need pildid eemaldatakse kontekstist mitu aastat pärast nende jäädvustamist.

Selle eesmärk on muuta avaliku arvamuse tasakaal sotsiaalse konflikti ühe või teise poole kasuks. Kui pilte linnas ujuvatest haidest saab hinnata terve mõistusega, siis demonstratsiooni keskmes oleva lintšifoto foto loodud kinnituse moonutamine on palju keerulisem.

Nii et peame lihtsalt nägema, kui usaldusväärne see algoritm on. Google teatas, et see on varsti saadaval.