Google hoiatas USA-d, et Huawei piirab riigi julgeolekut

Google hoiatas USA-d, et Huawei piirab riigi julgeolekut

Ameerika Ăśhendriikide valitsus sai Google’ilt hoiatuse Huawei suhtes kehtestatud sanktsioonide ja piirangute kõrvalmõjude kohta, mis kujutavad endast ohtu riigi julgeolekule. Financial Timesi andmetel palus tehnoloogiagigant isegi juht Donald Trumpi hoida Huawei Hiinaga peetud kaubandussõjast eemal, vastasel juhul ei saaks Google enam Androidi operatsioonisĂĽsteemi Hiinas toodetud seadmetest uuendada.

Google’i vaatenurgast võib asjaolu, et Huawei arendab oma opsĂĽsteemi, muuta selle kĂĽberriskide ja rĂĽnnakute suhtes haavatavaks. Hoiatus tuli pärast seda, kui Ameerika Ăśhendriigid keelasid telekommunikatsiooniteenustel mĂĽĂĽa Hiinas toodetud seadmeid ja ĂĽlejäänud tarnijad mĂĽĂĽvad komponente Hiina tootjatele.

Tuleb märkida, et sanktsioonid ja keelud veel ei kehti, kuna USA valitsus on andnud jõustumiseks kolm kuud aega. Kuid teised tehnikahiiglased on hakanud Trumpi administratsiooni sundi üle võtma ja piiranguid kehtestama. See kehtib Facebooki kohta, mis Reutersi andmetel on hakanud rakenduste eelinstallimist piirama uutele Huawei seadmetele nagu Facebook, WhatsApp ja Instagram.