Google isikupärastatud otsinguga

Alates eilsest on Google pakkunud isikupärastatud otsingutulemusi kasutajatele, kes on ühtlasi otsinguhiiglase sotsiaalvõrgustiku liikmed. Kasutades teenuses Google+ jagatud teavet, soovitab ettevõte pakkuda tulemusi, mis vastavad konkreetsetele kasutajate huvidele.

Uus funktsioon otsib näiteks sotsiaalvõrgustikes avaldatud fotosid ja kommentaare, tagamaks, et otsingutulemid hõlmaksid rohkem andmeid, mis võiksid seda inimest huvitada, panustades muudele viisidele, kuidas teie otsingumootori pakutavaid teenuseid eristada.

Uuenduse – nimega Otsing ja teie maailm – ärakasutamiseks peate autentima Google’i kontoga ja valima selle otsingu tĂĽĂĽbi otsingumootorile asetatud uues nupus, selgitas ettevõte ametlikus ajaveebis avaldatud kuulutuses.

Sisu importimine teenusest Google+ uuringute täitmiseks on veel üks samm ettevõtte ambitsioonika eesmärgi nimel oma kasutajaid tundma õppida, et ettevõte saaks pakkuda tulemusi, mis on kohandatud iga teenust otsiva Interneti-kasutaja spetsiifilistele huvidele. Kuid kas Interneti-kasutajad on huvitatud sellise läheduse taseme kehtestamisest?

Ettevõte usub, et hakkab ja hakkab oma pilvefotode majutamise ja jagamise teenuse Picasa otsingutulemite hulgas esile tõstma.

Välja kuulutatud uudiste hulgas olid inimeste ja ettevõtete soovitused teenuses Google+ järgida, tuginedes ettevõtte loodud otsinguterminitele ja reklaamvideote üksikasjadele.

Need ettepanekud eiravad sellistes teenustes nagu Twitter ja Facebook avaldatud teavet, tekitavad uusi küsimusi bränditeenustele antud sooduskohtlemise õiguspärasuse kohta ja võivad kahtluse alla seada uurimistulemuste objektiivsuse, rõhutasid rahvusvahelised eksperdid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes