Google ja Canonical sõlmisid partnerluse Flutteri viimiseks Linuxi 2020. aastal

Praegu kasutab raamistikku (Google) aktiivselt iga kuu üle 500 000 arendaja. Ja nüüd on enamus 80 000 rakendusest võimalik Linuxi maailma tõmmata, ilma arendajate jaoks suuri raskusi, mis on üks peamisi kaebusi rakenduste Penguinile teisaldamise kohta.

Tänu Canonicali ja Google’i partnerlusele näeme Linuxi jaoks rohkem Flutteri rakenduste saabumist.

Mis on lehvimine?

Flutter on avatud lähtekoodiga kasutajaliidese raamistik, mille on loonud Google, et hõlbustada programmeerijate elu, kes peavad kasutama programmeerimiskeelt Dart ja olema ka alternatiiviks Facebooki raamistikule React Native.

Alates Flutter SDK versioonist 1.5 saate arendada rakendusi ja teha need kättesaadavaks mobiilseadmetele (iOS ja Android), manustatud, veebi- ja töölauarakendustele (Linux, Windows ja macOS).

Seda kasutavad ettevõtted nagu Tencent, Realtor.com, The New York Times, Square, Sonos, Capital One, BMW, eBay, Nubank, GROUPON ja lisaks Google’i rakendustele, näiteks Stadia ja Google Assistant.

Partnerluskuulutus tehti Canonicali ametlikus ajaveebis, Chris Sellsi (hr Google’i Flutteri tootehaldur) ja Ken VanDine (Ubuntu Desktopi insenerihaldur) ĂĽhispostituses, kommenteerides, kui oluline on Flutter Linuxi töölauale tuua, ja seda tehakse Ubuntu kaudu. .

Vaadake väljavõtet avaldusest:

Canonical tegi märkimisväärse investeeringu Flutterisse, pĂĽhendades arendajate meeskonna koostööle Google’i arendajatega, et tuua enamikele Linuxi distributsioonidele parim Flutteri kogemus. Canonical jätkab koostööd Google’iga, et veelgi parandada Linuxi tuge ja säilitada funktsioonide sarnasus teiste toetatud platvormidega.

„Canonical tegi märkimisväärse investeeringu Flutterisse, pĂĽhendades arendajate meeskonna koostööle Google’i arendajatega, et pakkuda parimat Flutteri kasutuskogemust enamiku Linuxi distributsioonide jaoks. Canonical jätkab koostööd Google’iga, et veelgi parandada Linuxi tuge ja säilitada teiste toetatud platvormidega ĂĽhiseid funktsioone. “

Tulevik on paljutõotav ja esimene Flutteri rakendus Linuxis

Esimene rakendus, mis Flutterit kasutas, oli Flokk Contacts, mis on teie Google’i konto kontaktihaldur. Sellega saate olemasolevaid kontakte lisada ja redigeerida, neid otsida, lisaks saate nendega GitHubi ja Twitteri kontosid seostada.

Teine asi, mida näeme, on see, et kui muudate teemat heledast tumedaks, on üleminekuanimatsioon palju voolavam.

Flokki meeskonna juht Grant Skinner, kes paistab silma lõpptarbijate jaoks uudse disaini ja rakendusega, tegi avalduse oma Linuxi töölaua rakendustega töötamise kohta.

Rakenduse Flokk Contacts loomine on väga lihtne! Saime rakendada kogu oma varasemat teadmist Flutteris Linuxi sihtimiseks ilma kohandamiseta ja rakendus töötas suurepäraselt. Koostöö Canonicali meeskonnaga on erakordne kogemus; nad on entusiastlikud, kaasatud ja kirglikud, et muuta Flutter paremaks mitte ainult Linuxi, vaid ka kõigi platvormide jaoks. See on suurepärane projekt ja mul on hea meel, et saan Flutteriga sihtida ka teisi suuri operatsioonisüsteeme.

Rakenduse Flokk Contacts loomine on väga lihtne! Saime rakendada kogu oma varasema kogemuse Flutteris Linuxi sihtimiseks ilma kohandamiseta ja rakendus töötas suurepäraselt. Koostöö Canonicali meeskonnaga on erakordne kogemus; nad on kirglikud, kaasatud ja kirglikud Flutteri paremaks muutmiseks mitte ainult Linuxi, vaid kõigi platvormide jaoks. See on vinge projekt ja ma olen väga põnevil, et saan Flutteriga hankida veel ühe suurepärase operatsioonisüsteemi.

Flokk Contacts’i lähtekood on GitHubis saadaval, et saaksite seda vaadata, ja saate selle alla laadida ka Snap Store’i kaudu.

Vaadake samm-sammult, kuidas luua keskkond Flutteri arendamiseks Ubuntu ja kõik, klõpsake siin.

Kas võime Linuxi töölaual oodata rohkem Flutteri rakendusi?

Nii et kui kaks suurt ettevõtet nagu Google ja Canonical tulevad kokku, et tuua rohkem hüvesid nii arendajatele kui ka lõppkasutajatele, võib see sillutada teed paljulubavale ökosüsteemile.

Nagu näeme ka tekstist, rikub see tõke pisut asjaolu, et Canonical on integreeritud Snap ja Snap Store, mis võimaldab rakenduse universaalselt kättesaadavaks muuta, kuna Snapi saab installida peaaegu igale Linuxi distributsioonile. Kuulus “Linuxi killustatus”. Muudab arendajaid mugavamaks teie rakenduste Linuxis edastamist.

On selge, et sellises tehnoloogiasektoris asuvad hiiglased nagu Google, pakkudes Ubuntu jaoks “tuge”, aitavad palju, sest nad on kaks edukat ja ĂĽhiskonnas tuntud tegijat.

Minu “ennustused” ja vaatenurk sellele partnerlusele

NĂĽĂĽd, minu osa “Ema-Dináh”, usun, et see samm võib tuua palju inimesi Linuxi töölauale ja kes teab lähitulevikus, panna pingviinid moodustama 5% või 7% turust. Ma ĂĽtlen seda, sest arendajad ja ettevõtted tunnevad end oma toodete Linuxi toomisel turvaliselt ja lõppkasutajal pole programmi installimisega palju probleeme. Loodan, et said selle ennustuse õigeks ???.

Kuid nagu öeldakse kommentaarides, kas Flutter pakub Linuxile seda abi või on see lihtsalt rohkem “pannil”? Jäta sinna kommentaar.

Kohtumiseni järgmises artiklis, kallistused!