Google ja Mozilla teevad Kasahstanis veebipõhise jälgimise vastu koostööd

Google ja Mozilla teatasid, et nad on ühinenud Kasahstani valitsuse kehtestatud veebijälgimismehhanismide vastu, jätkas emaplaat. Kaks ettevõtet blokeerivad selle aasta juulis kodanike poolt kodanike poolt kehtestatud krüpteerimistunnistused. Kasutajate küberohtude eest kaitsmise ettekäändel võimaldab see tegevus neil riigis toimuvat võrguliiklust kinni pidada ja jälgida, mida selle riigi kodanikud võrgus teevad.

Firefoxi taga olev organisatsioon oli ĂĽks esimesi, kes avas arutelu Kasahstani valitsuse tegevuse ĂĽle, samal kuul tehti samm, kaaludes juba krĂĽpteerimistunnistuste blokeerimise võimalust. Google’i vastus tuli sel kuul Parisa Tabrisi hääle kaudu. Chome’i vanem tehnikadirektor märkis pressiteates, et “ettevõte ei salli kunagi mingeid katseid kasutajainfot ohtu seada” brauseri kaudu.

Nädalad pärast seda, kui riigi Interneti-teenuse pakkuja survestas kodanikke krüptimissertifikaate alla laadima, teatasid riigiametnikud, et see on lihtsalt test, ütles Reuters.

Ehkki teadlased väidavad, et rakendatud kontrollid ei piirdu mitte ainult riigi kõige populaarsemate veebisaitide, vaid ka väikese kasutajate arvuga, on väga reaalne võimalus, et valitsus võtab rangemad meetmed, nagu näitas WIRED. .

Kuna Kasahstani valitsuse jälgimise vari on endiselt võrgumaailmas hõljumas, soovitavad Google ja Mozilla mitte ainult krüptimissertifikaate seadmetest eemaldada, vaid ka ettevaatusabinõusid riigi Interneti-kasutajatele. Nende hulgas julgustasid nad meid ära tundma tööriista, mis muudab teie võrguühenduse anonüümseks, sarnaseks VPN-iga.