Google käivitab Windowsi ja Maciga konkureerimiseks uue operatsioonisüsteemiga sülearvuti

Google teatas, et nad toovad turule uue sülearvuti koos operatsioonisüsteemiga “Andromeda”, mis on kombinatsioon Chrome OS-ist ja Androidist, süsteem suudab käitada Chrome’i ja Androidi rakendusi.

Google alustas sülearvutite turul esimesi samme uue operatsioonisüsteemiga, mis ühendas ettevõtte kahest olulisemast operatsioonisüsteemist Chrome OS ja Android parimad.

Andromeda OS
Kontseptuaalne pilt

Märkmiku nimi peaks olema Pixel 3 ja sellel pole veel konkreetset väljaandmise kuupäeva, kuid spetsifikatsioonid on avaldatud. Seade sisaldab 4 GB RAM-i, Inteli protsessorit, millel pole endiselt mudeli spetsifikatsioone, kahte USB-C-porti, 3D-toega puuteplaati ja taustvalgustusega klaviatuuri, sülearvuti paksus on vaid 10 mm, mis teeb selle otseseks konkureerimiseks Macbook Airiga.

Idee on konkureerida otse seadmetega, mida müüakse Windowsi ja Maci ning Microsofti ja Apple’i tihvtidega ka teistes segmentides, sest lisaks nendele Andromedaga arvutitele kavatseb Google turule tuua ka uue Nexuse tahvelarvuti koos süsteemiga, mis on ka Huawei käes. 4 GB RAM.

Kui sa arvad: “Kas sellest saab süsteem et helistame Fuksiale?“Ei, ilmselt mitte, selles pole sügavamat detaili, kuid me hoiame uudistel silma peal ja saate teada siit Diolinuxist. Fuksia jääb IoT-sse.

Kas Microsoft ja Apple saavad peamisi konkurente?

Kindlasti. Kui mõni ettevõte suudab selle hiiglasega lahti lüüa või vähemalt konkureerida, on see kahtlemata Google. Rakenduse baasiga, mis Androidil juba olemas on, võib see paljudele inimestele huvi pakkuda.

mida sa arvad? Kas Google jõuab selle turu tippu? Kas Andromeda lööb?

Allikas.