Google käivitas Waze’i abil uue koos sõitmise teenuse

Waze on suurepärane rakendus navigeerimiseks transpordi ajal ja toimib sotsiaalse võrgustikuna, mis on täis reaalajas liiklusteavet. Alates Google’i omandamisest 2013. aastal on see teenus kasvanud ja saanud suurepäraseid funktsioone. NĂĽĂĽd käivitab ettevõte Waze platvormil põhineva uue jagatud reisiteenuse, mis toimib täpselt nagu Uber. Vaadake ĂĽksikasju artiklist.

RideWithi nimeline sĂĽsteem töötab ainult Iisraelis, Tel Avivi linnas, kus uue teenuse testid juba käivad. Rakenduse töö on väga lihtne, sĂĽsteem kasutab Waze’i navigeerimist, et õppida juhtide poolt kõige sagedamini kasutatavaid marsruute ja ĂĽhendab need automaatselt kasutajatega, kes vajavad sõitu samasse sihtkohta.

Waze’i töötajate sõnul on reisi jagamise teenusel igale juhile piirmääraks kaks reisi päevas, ilma kindla palgata. Teenuse ja juhi partnerlusega kaasnevad väikesed kulud, nagu teemaksud, bensiin ja sõidukite hooldus.

Kui RidWith käivitatakse kogu maailmas, liituvad uudised Uberiga, mis seisab silmitsi probleemidega riikides, kus teenus pole lubatud, näiteks Brasiilias. Peale Uberi tegutsevad juba mitmel pool muud jagatud reisiteenused, näiteks Ponga, Tripda ja BeepMe.

Kas Brasiilia taksojuhid peavad siis Google’i vastu ĂĽhinema?