Google karistab Chrome’i reklaamimise eest

Nii nagu 2009. aastal Google Japanis, otsustas Mountain View’i hiiglane teisipäeval pärast kaebusi tasuliste postituste kohta Ameerika blogosfääris karistada Google Chrome’i PageRanki oma ettevõtte juhiste rikkumiste eest.

„Uurime ja teeme käsitsi samme saidi www.google.com/chrome versioonile üleminekuks ja saidi PageRanki vähendamiseks vähemalt 60 päeva jooksul.

PĂĽĂĽame järjekindlalt jõustada Google’i veebimeistrite juhiseid ja pakkuda kasutajatele paremaid otsingutulemusi, ӟtles ettevõte otsingumootori maale kirjutatud märkuses.

“Kuigi Google ei ole sellele kampaaniale volitust andnud ja meil pole veel veebimeistri juhiste rikkumisi, usume, et Google peaks olema kõrgema standardiga, seega võtame tavapäraste veebisaitide vastu rohkem meetmeid kui meie.”

Otsingu “Google Chrome” otsimisel kaob ametlik leht praktiliselt Brasiilia Google’i tulemustest.

Google Ameerikas kuvatakse brauseri abikeskuses endiselt linke saidilinkide vahel.

Uuendus: Google’i ametliku pressiesindajana tuntud Matt Cutts avaldas mõni minut tagasi teenuses Google+, kus ta ĂĽritas selgitada kogu sĂĽndmust, mis juhtus Google’i ja selle digitaalsete agentuuride vahel:

Google ĂĽritab osta Chrome’i kohta videoreklaami ja see sponsoreeritud postitus on juhuslik tulemus.

Kui uurite kahte tosinat sponsoreeritud postitust (nagu peagi tegi veebirämpsmeeskond), sisaldavad need postitused tavaliselt Google Chrome’i videoid, kuid neil pole linki Google Chrome’ile.

Samuti kontrollime, et videoid ei edastataks ka Google’i jaoks PageRankiga.

Siiski leidsime sponsoreeritud postituse, mis viitab saidile www.google.com/chrome PageRanki voo kaudu.

Kampaania eesmärk on panna inimesi videot vaatama – mitte linkima Google’iga – ja kuigi me leidsime vaid ĂĽhe sponsoreeritud postituse, mis lingis tegelikult Google Chrome’i lehte ja läbis PageRanki, oli see siiski meie juhiste rikkumine, mille saate teada aadressilt [Central de Ajuda].

Vastuseks tegi veebirämpsposti meeskond käsitsi samme saidi www.google.com/chrome versiooniuuendamiseks vähemalt 60 päeva.

Pärast seda saab keegi Chrome’i poolelt esitada läbivaatamise taotluse, mis dokumenteerib selle puhtuse, nagu iga teine ​​ettevõte.

60 päeva jooksul vähendatakse ka saidi www.google.com/chrome PageRanki, et kajastada asjaolu, et me ei usalda ka selle lehe väljaminevaid linke.