Google kasutab tehisintellekti abil teravaid pilte inimsilmale nähtamatuks

Google on kasutusel uute toodete väljatöötamisel, mis suudavad täiustada madala eraldusvõimega pilte, et luua lihtsaid, inimlikult arusaadavaid 64 värvilistest pikslitest koosnevaid plaastreid.

Tehisintellekti süsteemi abil saab süsteem autonoomselt kujutleda ja konstrueerida nähtamatuid pildi detaile, korrutada olemasolevaid piksleid ja joondada neid suurema eraldusvõimega numbrite loomiseks.

Praktikas teevad analĂĽĂĽsitud pildi selgema versiooni loomiseks koostööd kaks närvivõrku. Ăśhel on ĂĽlesandeks kaardistada punktid ja võrrelda neid oma andmebaasis oleva foto sarnase ja selgema versiooniga, samal ajal kui teise, “mis kõige tähtsam”, ĂĽlesanne on pilti lagundada punktini, mis muudab selle inimsilmale paremini nähtavaks.

Tehtud testides olid tulemused vähem kui täiuslikud. Hoolimata asjaolust, et loetletud on mõned tegelikkusest kaugel olevad järeldused, suudab süsteem teatud sagedusega luua täiustatud versiooniga väga sarnase pildi. Lõppude lõpuks saab see süsteem 8 x 8 eraldusvõimega fotodest toota uusi 32 x 32 suurusega 1024 pikslit, mis on 960 rohkem kui originaal.

Kui sĂĽsteem ebaõnnestub, tuleb rõhutada, et see ei tee seda täielikult. Tulemused on alati selged ja isegi kui tegeliku versiooni suhtes on ĂĽks või kaks vastuolu, muudab töötlemine pildi alati selgeks jooniseks. Kui esitatud fotod oleksid tegelikult veerand, siis Google Brain’i loodud programm näitaks veerandi peaaegu 100% ajast. Jääkide erinevus võib peituda lehtede värvuses või laua kujus.

See süsteem on veel väljatöötamisel välja töötatud mitmetes ulmefilmides ja sellel on mitmeid potentsiaalseid rakendusi reaalses maailmas. Näiteks nutitelefonides saab seda töötlust hõlpsasti kasutada jäädvustatud fotode ebaselgete alade parandamiseks. Teisest küljest saab kohalik politsei toodet kõrgemas etapis rakendada CCTV piltidele registreeritud kahtlusaluse tuvastamiseks.