Google katsetas drooni, mis edastab Internetti 40 korda kiiremini kui 4G

Maailmale avaldati veel ĂĽks ĂĽlisalajane Google’i projekt: SkyBender, droonipark, mille eesmärk on levitada uut põlvkonda Internetti. Selle aruande esitas The Guardian ja see kirjeldab Põhja-Ameerika hiiglase kavatsust edastada suure andmesidevõimega millimeetri raadiolaineid ja gigabitistes kodudes.

Google’i USA New Mexico osariigis katsetatav tehnoloogia saab tõenäoliselt 5G-võrgu põhistruktuuriks ja võimaldab interneti kiirust kuni 40 korda kiiremini, kui see on praegu võimalik 4G-võrgus.

Drooni katsetatakse kõrvalises lennujaamas, kus Virgin Galacticul on kinnitatud alus. Angaari jagatakse isegi Google’iga, makstes otsingumootorite hiiglasele päevasissetulekut 1000 dollarit.

Päikeseenergial töötavat drooniparki juhitakse enesekontrollikeskuse kaudu, kuhu on kohapeal paigaldatud Mountain View tehnoloogia.

Guardian kirjutab, et Google’i lõppeesmärk on omada tuhandete autonoomsete õhusõidukite laevastikku, kes saadavad Internetti kogu maailmas.

Ăśks suur väljakutse, mille Google on pidanud ĂĽletama, on asjaolu, et millimeetrilaineraadiosidetehnoloogiaulatus on väiksem kui 4G võrkudel ja see on häiretele altim – halb ilm tingib näiteks selle jõudluse.

Selle vastu võitlemiseks katsetab ettevõte etapiviisilist ülekandesüsteemi, mis võimaldab signaali tugevamat ja järjepidevamat projektsiooni.

Kogu projekti arendatakse ettevõtte Titan tehnoloogia abil, mille Google 2014. aastal Facebooki varastas.