Google laiendab pilveinfrastruktuuri uuele territooriumile kolme veealuse kaabliga

Google’i emaettevõte Alphabet teatas, et ehitab oma pilvemäluteenuste täiendamiseks ja täiustamiseks kolm uut merekaablit ning lisab viis uut territooriumi.

Cape Curie (teadlase auks Marie Curie) ĂĽhendab Los Angelese Tšiiliga ja aitab Google’i kliente kogu Ladina-Ameerikas. Seda kuulutatakse ka maailma esimesena, mis on eranditult eraomanduses, laiendusega ligi 10 000 kilomeetrit.

Ettevõte selgitas, et otsustas Curie installida Ladina-Ameerikasse, sest kuigi piirkonnas oli Interneti-levik hea, ei olnud rahvusvaheline andmesideühendus rahuldav.

Google töötab koos Facebookiga välja ka Havfrue kaabli (merineitsi, taani keeles), mis ühendab Ameerika Ühendriike Taani ja Iirimaaga.

Austraalia territooriumi toomiseks ehitatakse Vaikse ookeani kolmas veealune kaabel Hong Kong-Guami kaablisĂĽsteem (HK-G).

google tech cabo “data-title =” google tech cabo – Google laiendab pilveinfrastruktuuri uutele territooriumidele kolme merekaabliga – SAPO Tek “> google tech kaabel

Tehnikahiiglane ĂĽhendab 2018. aastal ka viis uut regionaalset keskust: Montreal (Kanada) ja Holland, mis avatakse selle aasta esimeses kvartalis, ning Los Angeles (USA), Soome ja Hong Kong.

Ettevõte on viimase kolme aasta jooksul investeerinud sellesse infrastruktuuri kokku 30 miljardit USA dollarit, suurendades võrku, mis tema asepresidendi Ben Treynor Slossi sõnul on “maailma suurim ja pakub 25% kogu maailma Interneti-liiklusest”.