Google liigub kriitikast hoolimata uue privaatsuspoliitikaga

(Uuendatud) Google on hoiatanud, et ta ei tagane otsusele luua oma teenuste jaoks uued privaatsuseeskirjad 1. märtsil, hoolimata kriitikast ja isegi pärast seda, kui Euroopa valitsused saatsid Larry Page’ile kirja.

Ettevõtte ametliku ajaveebi postitus selgitas veel kord Google’i kavatsusi ja potentsiaali teenuste parandamiseks, mida (väidetavad) muudatused võivad tuua.

Allkirjastanud Google’i privaatsuse, toodete ja inseneriteaduste direktor Alma Whitten, kavatsetakse tekstiga lahti mõtestada ka mõned argumendid, mis algatuse vastu on algatatud.

Tuleb meeles pidada, et veebruari alguses viis EL läbi hindamisprotsessi, et välja selgitada, kas kõnealused muudatused rikuvad ühenduse õigust ja milline on selle mõju Euroopa kasutajatele.

Kuid Google on alati vastanud eitavalt, märkides just eile, et on viimastel kuudel mitu korda CNILilt palunud võimalikke kohtumisi kahtluste selgitamiseks.

Vaatamata tugevatele kavatsustele uue poliitikaga edasi liikuda, oli artikli kirjutamise ajal (umbes kell 11.00) Google’i veebisaidil endiselt hoiatus, nagu poleks täna 1. märts, nii et kĂĽsisime ettevõttelt, mis kell see Portugali puhul tegelikult rakendub .

Pildi nimi

Vahepeal on Google sisestanud veebis uue teabe, mis näitab tegelikke eeskirjade muudatusi.

Pildi nimi

Samuti ĂĽritas TeK kĂĽsida riiklikust andmekaitsekomisjonist selle mõju kohta, mis on seotud Google’i keeldumisega vaadata ĂĽle oma privaatsuspoliitika – mis on selgelt liigitatud Euroopa andmekaitsedirektiivi nõudeid rikkuvaks -, kuid kuni uudiste avaldamise hetkeni ei õnnestunud seda kommentaari saada.

Päeva keskel ĂĽtles eurovolinik Viviane Reding oma avalduses, et on “kahetsusväärne, et Google jätkab oma uute poliitikatega enne Prantsuse andmekaitseasutuste murede lahendamist” ja kinnitab juhtkonna toetust CNIL-i avaldusele Google’ile, lĂĽkates uued poliitikad edasi kuni kahtluste lahendamiseni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: seda uudist uuendatakse teabega, et Google’i veebisaidil on kuvatud tõhusad privaatsuseeskirjade muudatused, nagu on näha pildil ja seejärel eurovoliniku reaktsioonil.