Google loobub NOS-i rakendusest watchOS-i ja Wear OS-i jaoks

Kuigi õunakell App Store’i omamise teel ei suutnud mõned arendajad investeerida mitte ainult Apple’i kellade, vaid ka ökosĂĽsteemi rakendustesse vidin kantav tervikuna. Muuhulgas nĂĽĂĽd rakendus Google Nest Pole saadaval nii watchOS-is kui ka Wear OS-is.

Nutikellade rakenduste levitamine lõppes sel nädalal, umbes kuu pärast seda, kui Google ühendas oma Home-rakenduse Nesti platvormiga, mis haldab mitut tüüpi kaameraid, valgusteid ja muid nutikodu seadmeid. Teave on 9to5Google.

Eemaldamine langes kokku ka rakenduse versiooni 5.37 väljaandmisega App Store’is ja Google Plays. Mountain View hiiglased selgitavad, et nad on nutikellade rakenduse versiooni katkestanud, kuna rakenduses „kasutab rakendust vaid väike arv inimesi” vidin kantavad, seetõttu keskendub Nest nutitelefoni rakenduste väljatöötamisele, mis on ka edaspidi saadaval mõlemas rakenduste kaupluses.

Vaatasime nutikellade abil Nesti rakenduse kasutajaid ja leidsime, et seda kasutasid väga vähesed inimesed. Edaspidi veedab meie meeskond rohkem aega, keskendudes kvaliteetsete kogemuste pakkumisele mobiilirakenduste ja häälega suhtlemise kaudu.

Wear OS-i kasutajad saavad oma kodutermostaati juhtida oma kellas oleva Google’i assistendi kaudu. Kui teil on aga Apple Watch, saab kõiki Nesti rakenduse funktsioone täita ainult iPhone’is. Rakenduse märguandeid saadetakse ka edaspidi kellale, nagu tavaliselt.

Nutikellade rakenduste, eriti Apple Watchi eemaldamine pole uus. Peale Nesti eemaldasid AppOS’ist oma watchOS-i rakenduse ka Twitter, Google Maps, Amazon ja eBay, olles jõudnud järeldusele, et ei tasu “investeerida mitme kasutaja tarkvara arendamisse”.

Mõne ĂĽlesande tegemine randmega võib olla vähem intuitiivne kui mobiilseadmes; arvestades siiski, et näiteks Apple Watch on kasvanud ĂĽha vähem sõltuvaks iPhone’ist, muudab nende rakenduste eemaldamine kõik need edusammud tähtsusetuks, pärast mida enamus nutitelefonide toiminguid jätkuvad.


Taru rakenduse ikoon

Pesa

aastal Nest Labs

Versioon: millal 5.53,0 (326,7 MB) Nõuab iOS 12.0 või excel