Google+ lõpeb pärast andmete lekkimist ja vähest populaarsust Sotsiaalvõrgustik
BLOG

Google+ lõpeb pärast andmete lekkimist ja vähest populaarsust Sotsiaalvõrgustik

Alates 2019. aasta veebruarist on ettevõte keelanud teenuses Google+ uute profiilide, lehtede, kogukondade või sündmuste loomise. Kasutajatel on näiteks fotode ja videote varundamiseks aega kuni sulgemiseni. Hoolimata tähtajast võivad kõik, kes soovivad pääseda juurde mõnele sisule, sest täielik erand saabub mõne kuu pärast. See süsteem võimaldab saata faile salvestusteenustele nagu Google Drive, Dropbox, OneDrive või Box.

Google+ lõpp: pidage meeles sotsiaalsete võrgustike ebaõnnestumise põhjuseid

1 2Google + -st lõpeb sel teisipäeval, pärast 8 aastat Foto: Divulgao / Google

Google+ lõpeb sel teisipäeval, pärast 8 aastat möödumist. Foto: Divulgao / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Mis muutus teenuse Google+ sulgemisega

Isegi kui olete oma Google+ kontolt failide salvestamise tähtaja saanud, saavad kasutajad ikkagi juurdepääsu sotsiaalsele võrgustikule mitmesugusele sisule. See funktsioon on võimalik, kuna Google'il kulub kogu sisu platvormilt kustutamiseks mitu kuud. See tähendab, et inimestel on aktiivsusloogide kaudu osaline juurdepääs oma profiilidele sotsiaalvõrgustikes.

Veebisaitidel ja rakendustes pole aga enam võimalik oma Google+ kontoga sisse logida. Sel kuupäeval peavad kasutajad teenustele juurdepääsu saamiseks kasutama oma Google'i kontot. Need, kellel on G Suite, saavad endiselt platvormi profiili kasutada.

2 / 2Google + lõppes pärast andmete lekkimist ja vähest populaarsust Foto: Reproduo / Elson de Souza

Google+ lõpeb pärast andmete lekkimist ja vähest populaarsust Foto: Reproduo / Elson de Souza

Saage aru, miks Google+ lõpeb

Google+ sulgemise põhjuseks on mitu põhjust. Üks võib olla kasutajate vähene vastavus sotsiaalsetele võrgustikele võrreldes konkurentidega, näiteks Facebook ja Instagram. Teine tegur on seotud isikliku teabe lekkimisega platvormilt. 2018. aasta oktoobris avas turvarikkumine teenuses Google+ teavet peaaegu 500 000 teenuseprofiili kohta.

Google väidab, et andmete lekked on põhjustatud rakendusprogrammiliideste (API) vigadest. Sel viisil on 438 platvormiga ühendatud kolmanda osapoole rakendusel juurdepääs isiklikule profiiliteabele. Pärast poleemikat teatas ettevõte Google+ sulgemisest 2019. aasta augustiks.

Teine kasutajate isikliku sisu rikkumise juhtum leidis aset detsembris 2018. Selle osakaal on palju suurem ja ulatub enam kui 50 miljoni kontole. Seega oli Google'i sotsiaalvõrgustiku lõppemine ette nähtud 2. aprilliks 2019. Sel ajal jäeti sellised andmed nagu nimed, e-posti aadressid, vanused ja elukutsed kaitsmata. Ettevõtte sõnul puudutab haavatavuse põhjus ka API-s esinevaid vigu.

Kuidas Google'iga raha teenida? Vaadake näpunäiteid TechTudo foorumist.

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu

Google Assistent: neli tarkvara uudishimu

Table of Contents