Google lõpetab tehingud Prantsuse kirjastajatega ja loob vahendeid ümberkujundamise edendamiseks

Kohtuprotsess Prantsuse kirjastustega on kestnud juba aastaid, kuid näib, et pärast reedel kokkuleppe sõlmimist, mis vaidluse lõpetas, on Google võtnud endale kohustuse jätta kasutamata ühtegi võimalust, mis võiks kaaluda Euroopa Liidus endiselt silmitsi seisvaid monopolisüüdistusi. . Samal ajal loob Interneti-hiiglane fudo, mis aitab tööstuse muuta digitaalseks ajastuks.

Prantsuse uudiste kirjastajad vaidlustasid esimesena selle, mida nad nägid Google’i ebaseaduslikult toodetud sisu kasutamisena. Selle ettevõtjate rĂĽhma sõnul on otsingumootorite teabe kogumise ja esitamise viis, mis on saadud lehtedel reklaamimise teel, ebaausaks konkurentsiks ajalehtede ja ajakirjade veebisaitide ettevõtetega.

Protsessi keskel on olnud ähvardusi kohtuprotsesside sektsioonist ja Prantsuse pealkirjade kohustuslikust eemaldamisest otsingumootorite indekseerimisest, mida isegi Belgias tehti.

Euroopa Päevalehtede Toimetajate Assotsiatsioon (ENPA) on selle käitumise vastu protestinud ka algatusel, milles osalevad Portugali kirjastused ja mida arutati hiljuti uuesti.

Prantsusmaal nĂĽĂĽd allkirjastatud lepingut toetab president Francois Hollande’i kantselei ja sellel on 60 miljoni euro suurune fond, mille eesmärk on aidata Prantsuse meedial arendada veebiprojekte, selgitati Google’i avalduses.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi