Google lõpetas Daydream VR projekti

Google teatas Daydreami VR-projekti lõppemisest. Uued Pixel 4 ja Pixel 4 XL ei toeta enam platvormi ja tehnikahiiglane lõpetab virtuaalreaalsuse peakomplektide müümise.

“Me ei kontrolli oma eeldatavat tarbimistaset ega registreeri lapsendusi, mida soovime programmeerijatelt,” ĂĽtles ettevõtte esindaja vestluses Engadgetiga. “Lisaks näeme ka seda, et peakomplekti kasutamine on aja jooksul vähenenud,” lõpetas ta.

Google selgitas ka, et Daydreami rakendus töötab ka edaspidi teiste Pixeli mudelite omanike jaoks ja jätkab platvormi kasutamist.

Google usub, et praegu on sisu kasutamisel virtuaalses reaalsuses selged tõkked, mis muudavad selle pikas perspektiivis peaaegu jätkusuutmatuks – kui inimesed panevad oma nutitelefonid peakomplekti, ei saa nad kasutada näiteks muid rakendusi. Pange tähele, et tehnoloogia ei peatu aga liitreaalsuse projektide kallal töötamist.

See on teatatud surma viimane peatükk. Pidage meeles, et Pixel 3a ja Pixel 3a XL ei toeta enam Daydreami. Samuti on Hulu lõpetanud peakomplektide toetamise ja Google on ise eemaldanud mitu platvormi jaoks välja töötatud rakendust.