Google lubab nĂĽĂĽd iOS-i autentimist USB- ja NFC-seadmete kaudu

Kui teil on konto Google, on täiesti võimalik, et sinna on salvestatud kogu teie elu – sõnumite, fotode, videote, dokumentide, andmete, paroolide, krediitkaartide ja muu, mida võite ette kujutada. Seetõttu on väga oluline, et see konto autentimine viiakse läbi mis tahes seadmes kõige turvalisemal viisil.

Sest kui olete harjunud oma Google’i kontole sisse logima aadressil iPhone või iPad, lisas Mountain View’i hiiglane hiljuti uue, turvalisema sisselogimismeetodi: via autentimisseade (märk) USB või NFC.

Funktsioonid, mis kasutavad standardit W3C WebAuthn, on lihtne toiming: kui proovite oma iOS-i seadmes oma Google’i kontole sisse logida, peate kasutama märk autentimine teie identiteedi kinnitamiseks.

Juurdepääs Google'i kontole iOS-is NFC-märgi kaudu

Kui seade on NFC, hoidke seda lihtsalt iPhone’i tagakĂĽlje lähedal; kui teil on USB-C-ĂĽhendus, saate selle ĂĽhendada oma iPad Pro porti (või kasutada välku USB-C-adapteri, kui see on iPhone’is või muud tĂĽĂĽpi iPadis).

Meetodi juurutamiseks peate selle aktiveerima märk autentimine teie Google’i kontol ja veenduge, et teie iPhone / iPad töötab iOS 13.3 või excel.

Uuendusega saavad Google’i kasutajad oma iOS-i kontodele juurdepääsu saamiseks kaheastmelise autentimismeetodi. Varem oli sisselogimise etapina võimalik kasutada klassikalist meetodit (koodiga SMS-ide vastuvõtmine), Androidi nutitelefoni või omaenda biomeetrilist teavet.

Uus meetod muidugi ei meeldi suurele hulgale kasutajatele – enamik meist ei jõua ju sellega ringi märk autentimine taskus. Kuid neile, kes peavad oma andmeid veelgi tugevamalt kaitsma, on see suurepärane täiendus.

9to5Google’i kaudu