Google maksab rakendusesiseste ostude eest kahjutasu 19 miljonit dollarit

Rakendusesisesed ostud on olnud teema, mida on hoolikalt jälginud Ameerika Ăśhendriikide föderaalne kaubanduskomisjon, kes on Apple’i vastu kohtusse pöördunud ja kellel on nĂĽĂĽd veel ĂĽks asi käes. Amazoni vastu.

Google katab selle probleemi hüvitamaks kasutajatele, kes osutuvad sellest probleemist haavatavaks, kogueelarvega 19 miljonit dollarit. Ettevõttele määrati karistus selle eest, et tal polnud piisavalt turvalist süsteemi, et vältida juhuslikke rakendusesiseseid oste.

Esialgu saab rakendusesiseseid oste sooritada ilma, et kasutaja peaks seda toimingut parooliga kinnitama, nagu ta tegi tasuliste rakenduste ostmisel – olukord, mille jaoks paljud poed on muutunud. Eriti laste kasutatavates mobiiltelefonides on selgusetuse puudumine põhjustanud palju vanemate loata ostmist ja suuri mobiiltelefoniarveid.

FTC otsuses väidetakse, et summa, mille Google on kasutajatelt rakendusesiseste ostude eest Google Plays küsinud, on ebaõiglane, kuna ettevõte ei saanud kontoomanikult volitust kõnealuste ostude jaoks. Rakendusesisesed ostud Google Plays võivad ulatuda 99 sendist 200 dollarini.

Samuti lepib Google FTC-ga kokku, et muudab oma rakendusesisese ostu eeskirju, et vältida täiendavaid identseid olukordi ja juhuslikke oste. Samuti on ettevõte pühendunud teabe pakkumisele selle kohta, kuidas rakendusesiseseid oste sooritavad ameeriklased saavad raha tagasi.

Jaanuaris sõlmis Apple FCT-ga identse tehingu, mis takistas kohtuasja algust. Ettevõte nõustus kannatanud tarbijatele maksma 32,5 miljonit dollarit. Juulis esitas ta Amazoni vastu hagi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi