Google maksab Safari kasutajate “nuhkimise” eest kohtumenetluste lõpetamiseks miljoneid

Google on peaaegu nõus maksma rekordilise summa, et lõpetada USA-s algatatud kohtuasi Apple’i brauseri kasutajate privaatsuse kaitsemehhanismidest väidetavalt ebaseadusliku kõrvalehoidmise pärast.

Vaidlused puhkesid aasta alguses koos Wall Street Journali juhtumiraportiga ning sama allikas mõistab nüüd, et uurimisgigant on jõudmas ametiasutustega 22,5 miljoni dollari (18,3 miljoni euro) väärtuses tehinguni.

Kui viidatud numbrid saavad kinnituse, ootavad meid ees suurimad sanktsioonid, mille Rahvusvaheline Kaubandusliit (FTC) on ühe ettevõtte suhtes kunagi kehtestanud, kirjutas sama allikas, viidates ametnikule, kes ei soovinud end tuvastada.

KĂĽsimus on Google’i väidetavas programmeerimiskoodi kasutamises, mis võimaldas tal mööda ehitada takistada Safari turvamehhanisme Kook seotud Google+ funktsioonidega.

Kõnealune kood võimaldab piirangutest mööda hiilida ja koguda teavet brauseri kasutajate arvutites ja mobiilseadmetes liikumise kohta ning müüa reklaame ilma sihtrühmade loata.

Pärast kaebust tuli Google avalikkuse ette tagama, et nad on selle tava kasutamisest loobunud, teatas ka, et küpsis ei kogu isikuandmeid.

Lisaks Ameerika reguleerivate asutuste uurimistele on ettevõttel Euroopa Liidus hagi Commission Nationale de l’Informatique et des LibertĂ©s (CNIL) poolt, mis ĂĽhendab kaebused käimasolevate menetlustega aasta alguses ettevõtte privaatsuspoliitika muudatuste osas. .

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes