Google maksis Apple’ile 9 miljardit dollarit, et saada Safari vaikeotsingumootoriks 2018. aastal

Mäletate, millal see spekuleeris Google vähendab (või vähemalt vabastab kiirendi) Apple’ile aastas makstava rahasumma, nii et otsingumootor jääb ökosĂĽsteemi standardiks iOS See on macOS? Jah – tundub, et Mountain View’i finantssektor ei tea seda lugu, ei.

Goldman Sachsi analĂĽĂĽtiku Rod Halli hinnangul maksab Google 2018. aastal umbes 9 miljardit dollarit Apple’ile jätkama privileegi olla Safari vaikimisi otsingumootor Apple’i kahes suuremas operatsioonisĂĽsteemis. Summa, kui see on tõsi, on kolm korda suurem, kui ettevõte maksis 2017. aastal samal eesmärgil – ja Halli sõnul on suundumus jätkunud: Google võiks järgmisel aastal sellele kontole kulutada 12 miljardit dollarit.

See hinnangutel põhinev arvutus on vajalik, kuna ükski ettevõte pole lepingut ega sellega seotud summat ametlikult kinnitanud; ettevõtte investorid (või potentsiaalsed investorid) peavad siiski teadma, mida finantsosakond oma rikkaliku rahaga teeb.

Väärib märkimist, et kuigi Google’i raha kõlab jackpotina, on see tegelikult strateegiline: kujutage ette kasumit, mis teenib iOS-is / macOS-is Safaris iga päev peaaegu piiramatu arvu otsinguid, ja kĂĽmneid miljoneid kasutajaid tabavat korporatsiooni kontosid järsku lõpetas selle tegemise. Kas pole kohutav?

Seega pakub Apple’i ja Google’i vaheline leping mõlemast maailmast parimat: kui otsigigant tagab oma liidripositsiooni, jääb Apple oma ökosĂĽsteemi standardiks lubatud maailma parimaks otsingumootoriks. Olgu nii.

AppleInsideri kaudu