Google maksis Fitbiti eest 2,1 miljardit dollarit

Fitbit omandas Google 2,1 miljardi dollari eest vastavalt kahe ettevõtte avaldatud reklaamidele. Pidage meeles, et tähestik on huvitatud osapoolena märgitud, kui Fitbit näitab, et nad otsivad ostjat.

Pärast lepingu lõppemist saab Fitbit hiiglaslikust Ameerika riistvara meeskonnast. Loodetavasti suudab ettevõte taaskäivitada Google’i kantavate toodete jaotuse ja seega ära kasutada WearOS-i potentsiaali.

“Google’i ressursside ja juurdepääsu kaudu ĂĽlemaailmsele platvormile suudab Fitbit kiirendada innovatsiooni kantavate toodete kategooriates, laiendada tootmist ja muuta tervisetooted taskukohasemaks,” ĂĽtles Fitbiti tegevjuht James Park ajakirjandusele avalduses. Rick Osterloh, kes vastutab Google’i kantavate rõivaste eest, ĂĽtles ettevõtte ajaveebi postituses, et ta nägi selles äris “võimalusi investeerida veelgi rohkem WearOS-i ja tutvustada Google’i valmistatud kulumiskindlaid rida. “.

Fitbiti ost võib olla Mountain View’i hiiglase võimalus saada suuremat kohalolu kantavas piirkonnas, saades ĂĽheks Apple’i või Samsungi konkurendiks. Praegu pole selge, kas Google kavatseb säilitada oma praeguse Fitbiti tootesarja või kavatseb uue nutikellade sarja loomiseks kasutada ettevõtte väljatöötatud tehnoloogiat.

Google kinnitas ka, et “Fitbiti tervise- ja sobivusandmeid ei kasutata Google’i reklaamide sihtimiseks”. Tehingu sõlmimiseks peab ettevõte aga tegelema mitte ainult kasutajaandmete privaatsusega seotud kĂĽsimustega, vaid ka USA ja Euroopa reguleerivate asutuste kontrolliga. The Washington Posti andmetel on Google nõustunud maksma Fitbitile 250 miljonit dollarit, kui reguleerivad asutused seda tehingut heaks ei kiida.

Tulevikus võite oodata seadmeid, millel on Fitbiti riistvara ja Google’i tarkvara, aga ka mõningaid uudiseid partnerluste kohta, mille ettevõte on kandmiskulude valdkonnas sõlminud, näiteks Fossil.