Google, Microsoft ja Yahoo! tugevdada nende piraatluse haaret

AOL, Google, Microsoft ja Yahoo! on mitmed veebireklaamide ettevõtted, kes on võtnud endale kohustuse vähendada nende reklaamivõrkudele juurdepääsu omavate piraatteenuste arvu. Ettevõte võttis selle sammu vabatahtlikult vastu, kuid see käsitleb Obama juhtide ja selliste üksuste nagu Ameerika Filmipiltide Assotsiatsioon (MPAA) mõningaid probleeme.

Lisaks sisupiraatlusele takistavad võltsitud toodete müümise veebisaidid ka reklaamivõrgustikes osalemist, püüdes platvormi kasumit reklaami kaudu vähendada.

Veebireklaami parimate tavade kogumina toimiv lubadus on koostatud koostöös Interaktiivse Reklaamibürooga (IAB) ja see peaks jõustuma eeldatavasti aasta lõpus. Praegu on neil meetmetel mõju ainult Ameerika Ühendriikides, kuid Valge Maja loodab, et rohkem ettevõtteid, sealhulgas Euroopast pärit ettevõtteid, suudavad järgida sama piraatluse ja võltsimise vastu võitlemise mudelit.

Tehnikaettevõtted hoiavad seni välja töötatud kontrollimisi ja veebisaitide eemaldamise süsteeme, kuid nende võetud kohustused koormavad ettevõtet vähemalt eetiliselt selle ebaseadusliku tavaga võitlemise vastu.

Google tunnistab, et nende kahe kuriteoliigi vastu on raske võidelda, kuna võrgus on praegu umbes 30 miljardit ĂĽksikut lehte. Yahoo! ĂĽtleb, et pĂĽĂĽab säilitada “tervislikku” veebikeskkonda ja kaitsta intellektuaalset omandit. Microsoft kiitis algatust ja ĂĽtles, et on uhke kontserni kuuluda.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi