EL uurib muudatusi Google'i privaatsuseeskirjades

Google muutis teenuste integreerimiseks oma privaatsuseeskirju

Google valmistub oma toodete kasutustingimusi reformima. Privaatsuspoliitika ja see, kuidas kasutajaandmeid hallatakse, läbivad märtsist suuri muudatusi, hoiatas uurimisgigant.

“Kokkuvõtteks käsitleme teid kui ainulaadset kasutajat kõigis meie teenustes,” ĂĽtles ettevõtte privaatsusametnik Alma Whiten Google’i ametlikus ajaveebis.

Uute reeglite kohaselt on ettevõttel võimalik kasutajate poolt siiani hajutatud erinevatesse teenustesse sisestatud teave ĂĽmber koondada, et luua kliendist “ĂĽldine pilt”.

Ăśmberkorraldamine toob kaasa umbes 60 kasutuseeskirja inkorporeerimise ĂĽhte dokumenti, mis toimib kõigi bränditoodete haldamiseks. Näiteks Gmailist YouTube’i, Picasa pilves olevate fotohostimissaitide kaudu on kõigil teenustel ĂĽks privaatsuse haldamise tööriist ja see võimaldab nende vahel andmeid jagada.

Muudatused jõustuvad 1. märtsil ja hõlmavad lisaks ettevõtte veebiteenustele ligipääsijatele ka Androidi nutitelefonide kasutajaid, kes peavad operatsioonisĂĽsteemi potentsiaali täielikuks ärakasutamiseks olema sisse logitud Google’i kontole.

Seega, kui autentitud kasutaja kasutab YouTube’i, teeb otsingumootoris otsingu, kontrollib e-posti aadressi või kasutab Google Mapsi, on ettevõte teatud mõttes “jälgitav”, mis laseb mõnda aega liikuda täieliku teenuse integreerimise suunas.

Selle eesmärk on muuta bränditeenuste pakkumine Google’i kaitsmise lihtsamaks ja intuitiivsemaks. Näiteks kui kasutaja läheb YouTube’i jalgpallivõistlusi vaatama, võib ta saada ĂĽhe matšis osaleva meeskonna piletimĂĽĂĽgikuulutuse järgmise mängu e-kirjas.

“Kavatsused” ja potentsiaal on esitatud ettevõtte avaldatud videos, mida me allpool reprodutseerime.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes