Google näitab, mis on tõenäoliselt suurim puuviljakärbse ajutegevuse 3D-kaart

Google näitab, mis on tõenäoliselt suurim puuviljakärbse ajutegevuse 3D-kaart

Kujutage ette, et umbes 25 000 neuroni liigist liigub koos 3D-kaardil. Seda saavad Google ja FlyEM teha Hemibraini ühenduvusega, väites, et see on suurim rekonstrueeritud loomade sünapside tasandil ja mis integreerivad ajupiirkondi, mida teadlased uurida huvitavad, näiteks mälu ja õppimist kontrollivad ahelad.

Funktsionaalsed ajukuvamistehnikad pakuvad laia ülevaadet aju toimimisest, näiteks on ühendatud ühendatud. Hemibrain, mis sisaldab kolmandikku puuviljakärbse ajust, aitab paremini mõista erinevaid käitumisviise, mis pole seotud ainult mälu ja õppimisega, vaid ka une ja kärbselennu käitumisega.

Selle seose arendamiseks piiras meeskond osa kärbse ajust, paksusega 20 mikronit (meetrised miljondikud meetrid), mis tähendab kolmandikku inimese juustest. Seejärel jäädvustatakse elundikomponendid skaneerimise teel, kusjuures iga raku trajektoori jälgitakse algoritmi abil.

Meeskonnal, kellel kulus lõpliku kaardi reprodutseerimiseks kaks aastat, on mitu ressurssi ja tehnoloogiat, nimelt bioloogia ja programmeerimise valdkonnas. Nüüd garanteerib ettevõte, et avaldab lähinädalatel rohkem dokumente koos täpsemate tulemustega.