Google kuulutab ebaseadusliku sisuga saitidele sõja

Google ostab brauserisse viiruse seiretehnoloogia

Google omandas hiljuti brauserites viiruste hindamisele spetsialiseerunud turvafirma VirusTotal. Selle eesmärk on parandada Interneti-sirvimise turvalisust. Ostuhinda pole avalikustatud.

VirusTotal garanteeris oma ajaveebi postituses, et jätkab oma tööd Google’ist sõltumatult ning säilitab partnerluse viirusetõrjeettevõtete ja teiste turvaekspertidega.

VirusTtali sõnul saab Google aidata teenuseid täiustada ja tagada, et tööriistad oleksid alati olemas, kui neid vajatakse, võib-olla tugevdades ettevõtetele kättesaadavat infrastruktuuri.

VirusTotal teenus on tasuta ja pakub kuni 32 MB suuruste failide analüüsi, aga ka veebisaitide kinnitamist URL-i kopeerimise teel. Ettevõte pakub ka Windowsi töölauarakendusi ja laiendusi brauseritele nagu Chrome, Firefox ja Internet Explorer.

Google on tugevdanud teie brauseri turvalisust, tuvastab pahatahtliku tarkvaraga saite ja hoiatab kasutajaid, kuid analĂĽĂĽsib ka manuseid ja otsib e-kirju.

Google avaldas hiljuti uuringu “Trends in Avoiding Web Malware Detection”, milles jõuti järeldusele, et pahavara on ĂĽha raskem tuvastada. Uuring sisaldab ohutu sirvimise teenuse abil nelja aasta andmete ekvivalendi analĂĽĂĽsi, mis on tõlgitud kaheksale miljonile veebisaidile ja 160 miljonile veebisaidile.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi