Google peab YouTube’is filmi laenutuslepingut

Uudisteagentuuride andmetel Reuters, Räägib Google mitme Hollywoodi filmistuudioga, et käivitada selle aasta lõpus videolaenutusteenus kogu maailmas.

Financial Timesi andmetel teeb teenus, mis käivitatakse esialgu Ameerika Ăśhendriikides ja seejärel teistes riikides, pealkirjad YouTube’is rentimiseks kohe, kui need avaldatakse DVD-l, Amazon.com-is ja iTunes’is.

Ajaleht teatas ka, et Google ja YouTube “räägivad inimeste arvust, kes saavad sellele teenusele viidata, ja see on tohutu”.

Läbirääkimised on kestnud kuid, kuid need kiirenevad viimastel nädalatel, arvestades Apple’i teadaannet sel nädalal oma teleteenuse uute arengute kohta.

Reedel teatas maailma suurim autorendivõrgustik Blockbuster, et valmistub avama pankrotiavaldust. Ettevõte, kes ei seisa vastu digitaalettevõtete kasvule, on alates 2008. aastast kaotanud 1,1 miljardit dollarit ja on tõsistes raskustes võlgnetava 920 miljoni dollari tasumisel. Ettevõtte pressiesindaja ĂĽtles aga, et “ettevõtte rekapitaliseerimine on kohe-kohe käes ja meil on pikaajalise kasvu struktuur”.

Google’i sisenemisega online-renditurule võib tavapäraste rendifirmade olukord muutuda väga keeruliseks, arvestades YouTube’i levikut Interneti-kasutajate seas.