Veast Google'ile teatamine võib tuua sisse 20 000 dollarit

Google pidi Euroopa trahvide vältimiseks muutuma

Kui ta soovib vältida kopsakaid trahve, mida teised Euroopa Põhja-Ameerika ettevõtted, nagu Microsoft või Intel, võetakse, peab Google parandama poliitikat ja muutma selle toimimist mitmes valdkonnas.

Hoiatuse jättis täna Euroopa konkurentsivolinik Joaquin Almunia ja see on esimene järeldus uurimisele, mida Euroopa konkurentsiasutused on teinud alates 2010. aasta novembrist.

Uurimise käigus jõuti järeldusele, et Google võib tegelikult rikkuda Euroopa konkurentsiseadusi ja on neli valdkonda, kus ta käsitleb probleemi ja nõuab õiguskaitsevahendeid.

See, kuidas Google otsingutulemusi korraldab, on üks murettekitavaid teemasid, sest näib, et ettevõte eelistab oma teenuseid, mitte kahjustab konkureerivaid teenuseid.

Teine aspekt, mida Euroopa ametivõimud ei kiida heaks, on asjaolu, et Google kopeerib algselt teise ettevõtte lehtedel avaldatud teavet, et seda ilma eelneva loata oma lehtedel kasutada. Sellel tasemel toodud näited on arvamused restorani või hotelli kohta.

Google’i ja tema partnerite vahel sõlmitud otsingutulemustega seotud reklaamide osas sõlmitud lepingud, näiteks võimalus (lubab Euroopa Komisjon), et Google seab piirangud teiste teenuste AdWordsi otsingutega seotud reklaamikampaaniate teisaldatavusele, on need ka uurimise lõpetuseks.

Google’il on sellele esimesele Euroopa järeldusele reageerimiseks vaid mõni nädal aega, pakkudes välja muudatusi, mis parandavad ettevõtte positsiooni kahjustatud piirkondades.

Tuleb märkida, et Google’i uurimine on Euroopa ametiasutuste reaktsioon konkureerivate ettevõtete esitatud kaebuste ja väidete reale.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira