Google Play, Euroopas veel 5,5 miljonit lugu

Google Play, Euroopas veel 5,5 miljonit lugu

Google on sõlminud Hispaania, Prantsusmaa ja Itaalia kirjastajate rühmaga lepingu, mis suurendab Play poe muusikaportfelli Euroopas 5,5 miljoni loo võrra. Leping võib muuta tõenäolisemaks, et teenusele Google Music on võimalik juurde pääseda mõnest Euroopa riigist, kus seda teenust veel pole, sealhulgas Portugalist.

Leping sõlmiti 1. novembril 35 riigist pärit muusikat litsentsivate gruppide ja artistide konglomeraadiga Armonia, kuid see kuulutati välja alles esmaspäeval, 19. 19. Lisaks lepinguga hõlmatud Euroopa kirjastajatele on riigid, kellel on juurdepääs Google Play muusikale, samuti on juurdepääs muusikale Sony Ladina divisjonist ja Universal Music portfellist Suurbritanniast ja Ameerikast.

TeKi poolt läbi viidud uuringud leidsid viiteid SPA lepingudokumentidest – initsiaalidest, mida kasutati Portugali kirjanike seltsi tähistamiseks, kuid on võimatu kinnitada, kas antud juhul on see akronĂĽĂĽmi tähendus. Kumbki Google ja SPA pole veel kinnitanud, kas akronĂĽĂĽm vastab riiklikule ĂĽksusele ja kas Google Musicu jaoks Euroopas sõlmitud leping hõlmab ka Portugali artiste ja muusikat. Võimalikud SPA-ĂĽhendused tehakse Hispaania kirjanike ĂĽhingu SGAE kaudu.

Google’i digitaalse sisupoe muusika tehti Ăśhendkuningriigis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias kättesaadavaks 13. novembril, kui Nexus 4 ja Nexus 10 pakutakse ka Euroopas mĂĽĂĽki.

Kuupäeva, millal Armonia laulud on muusikateenuseid toetavates riikides Play poes saadaval, pole avaldatud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi